29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Васко Ефтов

Ознака: Васко Ефтов

Ефтов: Во секоја вojнa на крај победува лагата – тие што...

Четири години траеше опсадата на Сараево. Во просек имаше од 10 до 12 жртви на ден. Но денес ќе ви се јават многу интернет...

Ефтов: Овој вирус ја постигна целта, светот нема да биде веќе...

„Постојано повторувам: Нема неуспесни aтeнтaти! Без разлика дали ќе завршат со yбиcтво (Џинџиќ) или не (Глигоров) тие ја постигнале својата цел. Се менува курсот...

Ефтов: Ќе издржиме со правилно дозирање на внимателност (страв) и дисциплина...

Го гледав министерот за здравство Венко Филипче на една ТВ. И човекот на почетокот од интервјуто кажува една клучна теза која многу, баш многу...

Ефтов: Ако не извлековте никаква поука од ова тогаш ни сто...

Дали извлековте некоја поука? Тоа е клучно. Ако не извлековте никаква поука тогаш се џабе сите карантини на светот. Зошто? Колку и да трае...

Ефтов: Тишината нè правеше спокојни и нè смируваше, сега ни тежи...

Тишината нè правеше спокојни и нè смируваше. Сега ни тежи и нè заморува. Да се израдува човек ако слушне автомобил по улиците. Седам на...

Ефтов: Не сакам да бидам ниту сорос ниту гулаш новинар, сакам...

Јас мислев и се уште мислам дека сум многу јасен, но никогаш не е вишок уште еднаш јасно да се бетонираат работите. Ако сакав...

Семејството Ефтов доби нов член: Васко доби син

Новинарот Васко Ефтов на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест за принова во неговото семејство, новинарот доби син кој ќе се вика Матеј. Се роди...

Ефтов: Брисел колосално ги понижи Македонија и македонскиот народ

Новинарот Васко Ефтов преку Фејсбук статус истакна дека ова што Брисел денеска и го направи на Македонија е Колосално понижување на еден народ и...

ВО ЦЕНТАР: Дали Заев подготвува државен удар во Србија? (ВИДЕО)

Во најновото издание на емисијата „Во Центар“ со Васко Ефтов, премиерно прикажана вчера, со гостинот Драган Вучичевиќ, се анализираше информацијата објавена во медиуми во...

(ВИДЕО) Утре „Во Центар”: Дали преку Скопје се прави државен удар...

Во најновото издание „Во Центар“ со Васко Ефтов во кое истражува во Белград, ќе може да проследите интервју со Драган Ј. Вучичевиќ, главен уредник...

Популарно