13 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Вардар

Ознака: Вардар

Новата сезона на ЛШ, Вардар ја почнува во Брест: Ова е...

Новата сезона во Лигата на Шампионите нашиот ракометен шампион Вардар ја почнува во Брест, Белорусија. Во првото коло од групата во ЕХФ лигата на...

Комити: Наскоро ќе организираме голем марш за Вардар низ улиците на...

За состојбата во фудбалскиот клуб „Вардар“ вечерва со реакција се јавија „Комитите“, кои на социјалните мрежи тие најавуваат одржување на голем Марш за Вардар...

Алушовски за плановите: Санталов доаѓа, Борко останува, со другите ќе се...

Вечерва специјализираниот сајт за ракомет „Балкан Хендбол“ објави интервју со тренерот на Вардар, Стевче Алушовски. Алушовски зборуваше за плановите на Михајло Михајловски кој ќе...

ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: Ристовски ќе ја плати казната на навивач на...

Втората шампионска титула за ракометниот тим на Вардар донесе огромна радост за навивачката армија на македонската спортска гордост, но еуфоријата по лошо ја памети...

Студен туш од ЕХФ: Вардар без борба исфрлен од ЛШ, a...

ЕХФ ги потврди лоши вести за македонскиот ракомет, Вардар без борба е елиминиран од Лигата на шампионите, додека македонската репрезентација нема да игра на...

„Мислев никогаш нема да бидам европски првак, но тогаш дојде приказната...

Многу големи ракометни имиња освоиле европска титула, но како одминува времето и спласнуваат емоциите, освојувачките на европските круни во 2017 и 2019 година со...

Вардар европски првак најмалку до крајот на годинава, Македонија сезонава без...

Европската ракометна федерација (ЕХФ) реши уште еднаш да го помести завршниот турнир во Лигата на шампионите, овојпат за 28 и 29 декември во Келн,...

РЕТРО: Кога Вардар на Рингов, Панчев и Пепи ја направи Звезда...

Денес Црвена Звезда реално е понапред од македонските клубови, но во минатото не било така. Во сезоната 1984/1985 Вардар во Скопје ја прегази Звезда...

Официјално: Скубе со емотивна порака се прости од Вардар!

Словенечки ракометар Сташ Скубе официјално си заминува од Вардар по крајот на сезоната, тој преку социјалните мрежи со емотивна порака ја потврди разделбата. Денеска плејмејкерот...

Интервју на Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден...

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите од нивните домови, а на ред дојде миленикот на вардаровата публика, Игор...

Популарно