27 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Уцени

Ознака: Уцени

Јовановски од „Шарена револуција“: Од авион се гледа дека станува збор...

Колумнистот и активист на Шарената револуција, Зоран Јовановски, во вечерашното гостување во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија, го коментираше гласањето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ...

Кабинетот на Иванов реагира: Благодариме на искреноста на СДСМ што својот...

Тврдењето на Костадин Костадинов, пратеник на СДСМ, дека претседателот Иванов ги блокира назначувањата на амбасадорите на Република Македонија е голема лага и манипулација, со...

Милевски до Филипче: Срамота е да им се заканувате на родителите...

Горан Милевски, претседател на ЛДП и коалициски партнер на премиерот Зоран Заев преку Фејсбук излезе со остра реакција на најавата на министерот за здравство...

Милчин: Меркел го уценува Заев – од него се бараат и...

Јас колку што знам Заев е изложен на уцени, коментира поранешниот прв човек на СОРОС во Македонија, Владимир Милчин во гостувањето во „Само вистина“ на Канал...

Интервју на Груевски (втор дел): Законот за двојазичност ќе ги продлабочи...

Во вториот дел од интервјуто на „Република“ со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, можете да прочитате за проценката до кога ќе траат притисоците, заканите...

Екс љубовник и се заканувал на скопјанка дека ако не се...

Четириесет и едногодишна скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот поранешен 32-годишен љубовник физички ја нападнал и се заканувал дека ќе објави фотографии со експлицитна...

Грубишиќ: Тозија нѐ уценуваше и ни бараше рекет за некои свои...

По скандалот кој изби во Македонија, се разврзува клопчето за сомнително работење на В.Д. Директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија. Продуцентот на серијата „Македонија“,...

И барал 400 евра: Маж и се заканувал на 18 годишна...

Осумнаесетгодишна девојка од гостиварското село Добри Дол, вчера во полициската станица Гостивар пријавила лице од Тетово дека ја уценувал. Од СВР Тетово информираат дека девојката...

УЧК бара да се ослободат обвинетите од Куманово, во спротивно најавуваат...

Бившите членови на УЧК преку соопштение за медиуми ги повикува македонските власти за членовите на Кумановската Група во понеделник да има правилно судење, со...

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Заев не смее да тргува со националните интереси

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како...

Популарно