5.7 C
Скопје
сабота, декември 14, 2019
Tags Уцени

Ознака: Уцени

Грубишиќ: Тозија нѐ уценуваше и ни бараше рекет за некои свои...

По скандалот кој изби во Македонија, се разврзува клопчето за сомнително работење на В.Д. Директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија. Продуцентот на серијата „Македонија“,...

И барал 400 евра: Маж и се заканувал на 18 годишна...

Осумнаесетгодишна девојка од гостиварското село Добри Дол, вчера во полициската станица Гостивар пријавила лице од Тетово дека ја уценувал. Од СВР Тетово информираат дека девојката...

УЧК бара да се ослободат обвинетите од Куманово, во спротивно најавуваат...

Бившите членови на УЧК преку соопштение за медиуми ги повикува македонските власти за членовите на Кумановската Група во понеделник да има правилно судење, со...

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Заев не смее да тргува со националните интереси

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како...

Популарно