4.4 C
Скопје
недела, декември 8, 2019
Tags Уцени

Ознака: Уцени

Се подготвува ли нов притисок врз опозициските пратеници – овој пат...

На Власта и се брза, опозицијата не попушта од своите принципиелни барања, а судбината на СЈО мора да биде решена час поскоро, бидејќи тоа...

Ѓорчев: Потребата на власта е Вељаноски да биде уценет за по...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања каде на дневен ред е одземање на пратеникот Трајко Велјаноски посочи дека...

#Бојкотирам открива нова драма во Собранието: „Заклучени” тројца пратеници

Движењето #Бојкотирам преку Твитер профилот открива дека денеска во Собранието се повторува драмата од 19 октомври кога пратенички беа под притисок убедувани да гласаат...

Лавров за случувањата во Македонија: Со уценување и поткуп на пратеници...

Со уцени и поткуп на пратеници, со директна вмешаност на странски дипломати, беа наметнати уставните измени, вели министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј...

Јовановски од „Шарена револуција“: Од авион се гледа дека станува збор...

Колумнистот и активист на Шарената револуција, Зоран Јовановски, во вечерашното гостување во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија, го коментираше гласањето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ...

Кабинетот на Иванов реагира: Благодариме на искреноста на СДСМ што својот...

Тврдењето на Костадин Костадинов, пратеник на СДСМ, дека претседателот Иванов ги блокира назначувањата на амбасадорите на Република Македонија е голема лага и манипулација, со...

Милевски до Филипче: Срамота е да им се заканувате на родителите...

Горан Милевски, претседател на ЛДП и коалициски партнер на премиерот Зоран Заев преку Фејсбук излезе со остра реакција на најавата на министерот за здравство...

Милчин: Меркел го уценува Заев – од него се бараат и...

Јас колку што знам Заев е изложен на уцени, коментира поранешниот прв човек на СОРОС во Македонија, Владимир Милчин во гостувањето во „Само вистина“ на Канал...

Интервју на Груевски (втор дел): Законот за двојазичност ќе ги продлабочи...

Во вториот дел од интервјуто на „Република“ со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, можете да прочитате за проценката до кога ќе траат притисоците, заканите...

Екс љубовник и се заканувал на скопјанка дека ако не се...

Четириесет и едногодишна скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот поранешен 32-годишен љубовник физички ја нападнал и се заканувал дека ќе објави фотографии со експлицитна...

Популарно