0.8 C
Скопје
понеделник, јануари 20, 2020
Tags Уцени

Ознака: Уцени

Арсовски: Се кријат докази за Рекет, се уцeнувaaт луѓе да внимаваат...

Вчера низ медиумите можевме да сретнеме неколку теми поврзани со случајот РЕКЕТ, кои по се го склопуваат мозаикот што не сака да го види...

Цуцуловски: Дали оваа циркусијада и арлекинијада има крај или сѐ е...

ИМА ЛИ КРАЈ? Опозицијата на цел глас трубеше (можеби и уште труби?) дека Заев и СДСМ, заради нивната досегашна политика, не се во состојба...

Дескоска ја потврди спрегата со Русковска: Со случајот 27-ми направивме сè...

На прашањето дали министерката Рената Дескоска или некој од власта има влијание врз обвинителката Вилма Русковска во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија...

Хан: Бугарија да не го злоупотребува пристапниот процес за билатерални спорови

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан е „уверен“ дека Софија нема да го блокира почетокот на преговори за членство на Македонија во ЕУ, но ја...

Груевски објави како луѓето од СЈО ги уенувале „помагачите“: „Ајде размислете...

Во рамки на својот подолг пост во врска со изјавата на Зоран Верушевски дека снимките биле „страотно модифицирани и компромитирани“, на крајот во пост-скриптум,...

Димовски: Најмалку 10 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ биле уценувани од СЈО за...

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски кој кажа дека секој правен експеримент и секое правно лудило завршува...

Мицкоски: Вистинската намера на случаите на СЈО се уцени, закани и...

Вистинската намера за започнатите обвиненија од страна на Специјалното јавно обвинителство е всушност притисокот, уцените, заканите и рекетот врз бизнисмените и политичарите, додавајќи дека...

Панчевски ја откри игранката за „Рекет“: Ова не се приказните на...

ОВА НЕ СЕ ПРИКАЗНИТЕ НА ГЕРО, ова трилерот наречен живот во Северна! Откриена игранката за предметот “РЕКЕТ”! - имало демек снимка од “купопродажбата на обвинителот” која...

Јоци во седум точки направи хронологија на настаните околу „Рекет” –...

Хронологија на настаните околу „Рекет". 1. Во јавност, Боки, почнува наголемо да се експонира во 2016 година (пред парламентарни избори) со хуманитарни активности, а најзабележителен...

Русковска: Имам сознанија и за други случаи на уцени и рекет

Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од лицата осомничени во случајот „Рекет“, но засега не се открива...

Популарно