19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Уставни измени

Ознака: Уставни измени

Мицкоски: Име со копче не се брише

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска пред Собранието изјави дека Maкедонија е името кои го менуваат оние во Собранието и одат спротивно од волјата...

Мицкоски: Секој што тргнал против народот свој, народ ќе му се...

Македонија е името кое го менуваат оние кои се внатре во Собранието. Тие кои одат спротивно од волјата на надорот, јасно изразена на 30...

#Бојкотирам открива нова драма во Собранието: „Заклучени” тројца пратеници

Движењето #Бојкотирам преку Твитер профилот открива дека денеска во Собранието се повторува драмата од 19 октомври кога пратенички беа под притисок убедувани да гласаат...

Ни снегот, ни студот не ги спречува: Втор ден протести пред...

Група граѓани и покрај студното време и снегот и денеска излегоа на протест пред Собранието на Република Македонија против уставните измени.  Тие велат дека протестот...

Или ќе нема „македонско“ кај Албанците, или БЕСА нема да гласа...

Ако не се исполнат барањата на Беса, тогаш нема да гласаат за уставните измени. Ова вечерва го изјави лидерот на Беса, Билал Касами во...

Што се чека – стенограм од говорот на Заев или амин...

„Верувам дека секој пратеник сака да го има говорот на премиерот Заев. Седницата ќе продолжи утре во 13 часот“, рече Џафери набрзо откако со...

Ивор Мицковски за изјавите на Кирацовски и Заев: Ако не можеш...

Пред седницата во Собрание, Александар Кирацовски убедливо говореше дека СДСМ има обезбедено и повеќе од 80 пратеници да гласаат за уставните измени. За време на...

Михајловски: Ако пред Собрание има 500.000 народ кој не сака да...

Во пресрет на финалната фаза од срамната и понижувачка промена на Уставот, името и обизличувањето на Република Македонија со свој коментар на Фејсбук се...

Заврши протестот против Уставните промени, продолжува утре во 12 часот пред...

Заврши протестот пред Собранието откако седницата за уставните измени што почна доцна попладнето, по експозето на премиерот Зоран Заев, беше презакажана за утре во...

Заев призна: Немаме двотретинско мнозинство за Уставните измени

Двотретинско мнозинство за усвојување на уставните измени се уште нема, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ Сител и додаде дека тоа...

Популарно