18.2 C
Скопје
недела, септември 22, 2019
Tags Уставни измени

Ознака: Уставни измени

Заев со нови концесии кон Албанците, најавува нови уставни измени?

Зоран Заев е политичар со огромен багаж составен од десетици хипотеки и концесии, особено кон политичките партии на Албанците кои му овозможија формирање на...

Бучковски: СДСМ губи гласачи поради штетните политики, посебно со Уставните измени...

Во вчерашното Отворено студио на 1ТВ гостуваше поранешниот премиер и актуелен професор на Правниот факултет, Владо Бучковски кој изјави дека СДСМ ги губи своите...

Николоски: Промената на името е срам и понижување, какви што светската...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во својата колумна за Независен, е убеден дека, доколку се одржат предвремени парламентарни избори, власта ќе се промени, а...

Има рок до кога граѓаните ќе треба да ги сменат документите...

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република...

Пандов: Ќе рикате како говеда во запалена штала, нема да ве...

Аналитичарот Александар Пандов во својот последен Фејсбук пост ги потсети своите пријатели дека во војна кога ќе изгубиш другар или брат од непријателски куршум...

Ременски дрска: Без патетики, што има врска ако го променивме името!

Пратеничката од редовите на СДСМ по гласањето, Фросина Ременски за промена на уставното име на државата дрско и безобразно со навреди до граѓаните одговори...

Каракамишева: НИШТОВНО ИМ Е СЀ – СЀ ЌЕ ВИ СРУШИМЕ!

НИШТОВНО ИМ Е СЕ! 1.Нелегални им се сите одлуки потпишани од пратеникот Џафери 2.Дополнително одлуката со која ја започнаа постап.за промена на Уставот ја донесоа со...

По промената на уставното име, Владата им се обрати на граѓаните

По промената на уставното име, Владата им се обрати на македонските граѓани. Соопштението на Владата го пренесуваме во целост: Граѓаните на Република Македонија, преку нивните претставници...

Канческа-Милевска: Предавници не се чуствуваме во ниту еден момент

Со 70 гласа против Собранието го отфрли предлог-амандманот предложен од осумтемина пратеници од Коалицијата за подобра Македонија Во образложувањето на еден од амандманите на уставните...

15-20 минути нè делат од Северна: Договоривме сценарио, почнуваме, НЕМА ИЗЛЕГУВАЊЕ…

Се е договорено, само 15-20 минути не делат од Северна – пратениците на СДСМ добиваат инстриукции од координаторот на претеничката група Јован Митревски како...

Популарно