6.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags успех

Ознака: успех

Луѓето што доцнат се поуспешни во животот

Ако некои луѓе секогаш доцнат, тоа не мора да значи дека не ве почитуваат. Психолозите тврдат дека постојат два вида луѓе. Првиот вид луѓе...

Чудо од девојче: На 14 години направи историски успех, а потоа...

Кога се кажува гимнастика - се мисли на најдобрата гимнастичарка на сите времиња Надја Команечи. Надја е родена во малиот град Онешти во Романија во...

Зошто некои луѓе имаат многу среќа во животот?

Богатството кое го поседуваат „среќните луѓе“ не е предуслов за среќа, тие станале среќни затоа што размислуваат поинаку и преземаат одредени дејства. Дали некогаш...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успехот на реформите...

Ништо ново, ВМРО-ДПМНЕ ја почна годината со манипулации, идентично како што се однесува години наназад, реагираат од СДСМ на изјавата на Маја Славева од...

Могерини: Овој резултат е заеднички на Владата и опозицијата

Ја носам добата вест дека ЕК препорача почеток на преговорите за членство. Се вративе назад на добрата патека. Можете да славите и потоа да...

Цитати за мотивација и успех од најдобриот – Мајкл Џордан

Еден од најпознатите кошаркари на сите времиња е Мајкл Џордан. Тој важи за легенда на паркетот, за човек кој ги има најголемите достигнувања во...

Доколку сакате да бидете успешни, избегнувајте ги овие непродуктивни навики

Не треба да се водиме по дефинициите на општеството за ”успешност”, туку сами треба да си ги поставиме границите на успешност, а од нас...

ФЕНГ ШУИ: За љубов, среќа и успех потребни се само овие...

Фенг Шуи филозофијата порачува дека растенијата се основата за добра енергија. Освен тоа што носат рамнотежа и позитивност, некои растенија наводно носат и одредени типови...

Принципите на успехот според Бенџамин Френклин

„Таткото“ на американската нација Бенџамин Френклин е познат не само по својата политичка кариера, но и со својата просветителна дејност. Автор е на многу...

Знаци дека сте успешна личност иако не мислите така

Секој вработен има амбиција да биде совршен во работата, но и најдобрите понекогаш паѓаат во сомнежот дека не постигнале доволно и дека не се...

Популарно