12.5 C
Скопје
недела, ноември 17, 2019
Tags Услови

Ознака: Услови

Антонио Милошоски: МАКЕДОНИЈА И ДАТУМОТ

Завчера и вчера се одржаа два состаноци на COREPER (тело на постојаните претставници на земјите членки во ЕУ) каде е дискутирано и прашањето за...

Боки 13 и Јанева во Шутка имаат на располагање доктор и...

Извори од затворот во Шутка за „Независен весник“ објаснуваат оти правилата на однесување во ќелиите и меѓу ѕидовите во казнено-поправната установа се идентични за сите, без...

Катастрофални нечовечки услови во затворот во Шутка- директорот молчи, затворениците бараат...

Катастрофални и нехумани се условите во кои се сместени затворениците во затворот „Шутка “. Според фотографиите до кои дојде нашата редакција јасно се гледа дека...

Пред крајот на учебната година, учениците во домот „Здравко Цветковски“спијат на...

Десет дена пред крајот на учебната година учениците кои се сместени во ученичкиот дом „Здравко Цветковски“ се соочуваат со голгота. Имено според изјавите на...

Страшни фотографии откриваат како живееле 4 деца, чиј татко ги фрли...

Репортерите на хрватскиот портал „Индекс“ влегоа во домот на хрватското семејство, каде вчера таткото си ги фрли своите четири малолетни деца ни балкон. Фотографиите...

Катастрофални услови на Институт за белодробни заболувања „Козле“ (ФОТО)

По низа скандали што ја потресоа јавноста, а се случија во Институтот за белодробни заболувања „Козле“ по социјалните мрежи пред неколку дена протекоа и...

Владимир Панчевски постави три услови: На идни избори гласам единствено за...

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски на својата Твитер сметка напиша неколку поврзани објави со услови кои треба да ги исполнат партиите за да...

(ФОТО) Горан Ангелов живее во нечовечки услови во затворот во Шутка...

Притвореникот за настаните од 27 април, Горан Ангелов, подолго од една година и покрај доброто поведение се наоѓа во затвореното оделение на истражното оделение...

Синоќа испорачани нови услови: Дали Заев може да потпише толку колку...

Дали Заев може да потпише толку, колку што Грција може да посака, прашува пратеникот Антонио Милошоски во статус објавен на Фејсбук. Статусот на Милошоски го...

Нејмар има два услови за да се врати во Барселона: Малку...

Медиумите од Шпанија пишуваат дека Нејмар има два услови за евентуално враќање на Камп Ноу. Барањата на Бразилецот се поврзани со првата ѕвезда на „Каталонците“,...

Популарно