18 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Управен суд

Ознака: Управен суд

Нова „заушка“ за ДКСК: Антикорупционерите кикснаа за Ѓорге Иванов и пред...

Државната комисија за спречување корупција самата се најде во незавидна ситуација. Наместо да ги исполни очекувањата на целата јавност во борбата против корупцијата, досегашната...

Чичаковски и сопругата на обвинителот Ајро од СЈО избрани за управни...

На денешната седница на Судскиот совет во конкуренција на 31 кандидати за 2 судиски места за судии на Управниот суд избрани се поранешниот претседател...

Екс шефот на ДИК, Чичаковски ќе стане судија во Управен суд,...

Александар Чичаковски, поранешниот претседател на Државната изборна комисија, ќе стане судија во Управниот суд, јавува  Досие.мк. Оваа функција ќе ја добие како заслуга за неговите...

Тече рокот за тужби до Управниот суд

ДИК ги одби сите приговори за вториот круг од локалните избори. Партиите може да поднесат тужба до Управниот суд во рок од 24 часа...

Управниот суд уважи една од тужбите на ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори

Управниот суд уважи една од поднесените 28 тужби против приговорите на Државната изборна комисија (ДИК) за гласањето и сумирање на резултатите од првиот круг...

ПРЕГЛАСУВАЊЕ ВО ТЕАРЦЕ: Управен суд прифати по една тужба од ВМРО-ДПМНЕ...

Управниот суд на Република Македонија ги уважи тужбите на ВМРО-ДПМНЕ за Решението на ДИК УП 1 10-487 од 16.12.2016 за прегласување на гласачкото место...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба до Управниот суд против одлуката на ДИК за...

ВМРО-ДПМНЕ како предводник на коалицијата За подобра Македонија синоќа до Управниот суд на Република Македонија поднесе тужба против решението на Државната изборна комисија УП1 10...

СДСМ ќе поднесе четири тужби до Управниот суд

СДСМ најави дека ќе поднесе четири тужби до Управниот суд коишто се однесуваат на гласањето во избирачки места во Шестата изборна единица. Портпаролот на партијата...

Популарно