14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags УЈП

Ознака: УЈП

Тоа се тие двојни стандарди: Дали министерката Ангеловска ќе бара разрешување...

Ќе побара ли министерката за финансии Нина Ангеловска разрешување на директорката на УЈП, Сања Лукаревска? Ова прашање е многу легитимно да се постави откако техничкиот...

Новогодишна распродажба во УЈП: По багателни цени се нудат станови, автомобили,...

Управата за јавни приходи на јавна аукција и во комерцијална продажба закажани за 27 декември, годинава нуди станови, деловен простор, автомобили, камиони, телевизори, пелени...

Скенирајте фискални сметки: Наградниот фонд за МојДДВ#МојаНаграда е половина милион евра

Од 15 декември почнува ФинХакатон2:МојДДВ#МојаНаграда, заеднички проект на Министерството за финансии и Фондот за иновации и технолошки развој за креирање иновативна маркетинг-стратегија за #МојаНаграда,...

Фирмите на Боки 13 и блиски до него затаиле данок повеќе...

Повеќе од 20 милиони денари се индициите за затаен данок од фирмите поврзани со првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Управата...

„1ТВ“ има нов сопственик?

„1ТВ“ има нов соственик, објавува порталот „Фактор“. Според пишувањата на порталот пред Управата за јавни приходи (УЈП) се појавил физичко лице кој се претставил како нов...

Трпезариска маса, кујна, гарнитури: Наместо 1ТВ, Боки 13 ќе треба да...

Додека е во притвор, 1ТВ му го префактурирала на Бојан Јовановски мебелот кој тој го набавил во телевизијата. Станува збор за трпезариска маса, кујна,...

Заев ги испрати инспекторите на УЈП во ТВ Алфа, власта почна...

Додека целата јавност очекуваше УЈП да ги чешла фирмите блиски на Боки 13 и други инволвирани во случајот Рекет денеска премиерот Заев кој се...

УЈП почнува да ги “чешла“ фирмите на Боки 13 и оние...

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот...

Арсовски: Поради катастрофалната наплата, УЈП престана после месец мај да објавува...

Ситуацијата со најголемиот Буџет изгласан до сега од страна на СДСМ и парламентарното мнозинство е иста како и ситуацијата во која се наоѓа Република...

УЈП: Апликацијата МојДДВ е целосно безбедна

Денеска Управата за јавни приходи (УЈП) информираше дека апликацијата МојДДВ е безбедна за преземање и инсталирање со цел граѓаните да го остварат правото на...

Популарно