10.3 C
Скопје
недела, октомври 20, 2019
Tags УЧК

Ознака: УЧК

ВИДЕО: Томор Морина со тапани пречекан вo Косово

Поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина, кој македонските власти не го испорачаа на Белград по потерница од Србија, дочекан е синоќа во својата родно...

Судот ја извести Владата: Османи и Нухиу немаат право да го...

Кривичниот суд ги одби барањата на вицепремиерот, Бујар Османи, и заменик министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, да го посетат поранешниот припадник на УЧК,...

Османи од СДСМ: Во Македонија веќе две години немаме на власт...

Кривичниот суд во Скопје вчера ја отфрли жалбата на адвокатот Насер Рауфи, со која се бараше ослободување на поранешниот припадник на УЧК Томор Морина,...

Командант Морина бил борец за слобода: Партијата на Села побара итно...

Алијансата на Албанците жестоко реагираше на апсењето на поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина и бара тој веднаш и без никакви услови да биде...

Апсењето на Морина нов повод за кавга меѓу СДСМ и ДУИ...

Екстрадицијата на косовскиот државјанин, поранешен припадник на УЧК, Томор Морина кој беше уапсен на граничниот премин Блаце врз основа на потерница од српскиот суд...

ФОТО: Двајца нови конзули – Едниот од УЧК, другиот спие!

Реџеп Демири и Јордан Панев се двајцата нови конзули во дипломатските претставништва на Македонија во Минхен, Германија и во Њу Џерси, САД. Реџеп Демири, инаку...

(ФОТО) СДСМ Арачиново се поклони пред паднатите борци на УЧК

Градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими која е од редовите на СДСМ, вчера на гробиштата на паднатите борци и ветерани на УЧК кои се бореа...

Елез Елези, директор на Центарот за поштенски комуникации: Аманетот на мачениците...

„Граѓаните треба да имаат целосна доверба во Пошти на Северна Македонија, бидејќи со новата апликација која е во согласност со стандардите што се применуваат...

Мајкл Чосудовски: УЧК во Македонија беше тренирана од фирма од САД

Тероризмот и финансиското војување САД ги користат во глобалната војна за поробување, вели професорот Мајкл Чосудовски, канадски аналитичар и експерт за светскиот тероризам во...

„УЧК! УЧК!“, скандираа демонстрантите на протестот за Диво Насеље

Со скандирање УЧК, УЧК, карта на голема Албанија и транспаренти, стотина граѓани денеска протестираа пред Кривичниот суд, барајќи, како што наведоа, правда за осудените...

Популарно