7.3 C
Скопје
недела, декември 8, 2019
Tags Училиште

Ознака: Училиште

Не се исполнети ветувањата за училиштето во Хром, родителите ќе бидат...

Денеска е 07-ми ноември и учебната година е започната скоро 3 месеци. Пред повеќе од месец дена имаше состанок со Градоначалникот и нас родителите во...

Поднесена првата тужба до Уставен поради забраната за прием во училиште...

Осумгодишниот Никола Мијалков е аутистично дете кое досега не примило ниту една вакцина, поради што не е примен во прво оделение. Неговиот татко Зоран,...

Револтирани родители 23 денови не добиваат одговор до кога нивните деца...

Загрижени родители на децата кои учат во несоодветни услови во подрачното училиштето „Димитар Поп Георгиев- Беровски“ во Хром велат дека 23 дена наидуваат на...

Во Струга протестираат родителите: Училиштето е како куќа на стравот, не...

Родителите на децата кои и оваа учебна година настава ќе треба да ја следат во стариот објект на Основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Струга...

Мерко ќе се вози во ново „Ауди А6“, а првачињата во...

Додека Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко ќе се вози во нова лимузина „Ауди А6“ вредна 67.000 евра, првачињата во ОУ „Браќа Миладиновци“ во Струга...

Кривична за директорка на училиште која вработила наставник без соодветно образование

Жителка на Демир Хисар, доби кривична пријава, поради тоа што како директорка на СОУ „Крсте П. Мисирков“ ја злоупотребила службената положба и го оштетила...

Се запали основно училиште во Штип- пеплосаа инвентарот и кровната конструкција

Вчера во СВР Штип било пријавено дека во периодот од 23.30 часот на 17 јуни 2019 до 00.10 часот на 18 јуни 2019 година...

Децата веќе нема да учат во саботи, но нема ни да...

Учениците повеќе нема да учат во саботи, намалување на часови нема да има, најмалку половина од зимскиот распуст за наставниците ќе бидат платени неработни...

Владата пресече: Во училиште ќе се запишуваат само вакцинирани деца

На денешната седница Владата донесе заклучок во училиштата да се запишат единствено деца што се вакцинирани и за тоа имаат соодветен документ/потврда. Во сите...

Кривична за директорка на училиште која го оштетила буџетот за околу...

СВР Штип поднесе кривична пријава против С.М.(50) од село Облешево за кривичното дело злоупотреба на службена положба и овластување. Истрагата утврдила дека осомничената во 2016...

Популарно