31 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Ученици

Ознака: Ученици

ЈСП ГО УКИНУВА ПРЕВОЗОТ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: Поради коронавирусот нема да има...

Ве информираме дека од утре, четврток (12.03.2020 год),нема да важат бесплатните годишни средношколски и студентски билети за користење на јавниот превоз, стои во соопштението...

ФОТО: Во интернатот Здравко Цветковски паднал плафонот и ги исплашил учениците

Синоќа во интернатот Здравко Цветковски паднал плафонот и ги исплашил учениците сместни таму. За среќа на местото на несреќата, немало никој, па рушевините паднале...

Родителите револтирани поради енормната загаденост, најавуваат бојкот на наставата

Родителите загрижени поради енормната загаденост во цела Македонија преку социјалните мрежи коментираат и се организираат за бојкот на наставата. Во многубројните објави и коментари на...

„Македонските ученици имаат катастрофално лош резултат кој се должи на неспособноста...

Владата на СДСМ само ветува, а ништо не исполнува. Денешната прес конференција на министерот за образование е доказ дека владата е неспособна да спроведе...

МОН потсетува: Без уреден здравствен картон, нема упис во училиште

Родителите на децата кои треба да се запишат во основните училишта до 31 август треба да достават потврда дека детето ги примило сите вакцини....

УЧЕНИЦИТЕ ЈА БОЈКОТИРААТ СЕВЕРНА: Сите до еден нaпишaлe дека се Македонци...

Македонецот не трпи веќе и се спрема за Борба со Северџаните. Крајот ви се ближи Северџани. А после крајот доаѓа... Но, наместо да Ви...

Ќе нема тестирање за „Орце Николов“, учениците ќе бидат примени

Во гимназијата „Орце Николов“ во Скопје ќе нема приемен испит т.е. квалификациско тестирање за селекција поради надминат број кандидати за упис во прва година....

Изгоре автобус кој носел ученици од Штип на екскурзија

Изгоре автобус на регионалниот пат Штип-Неготино, на клучката кон штипското село Пиперово, кој превезувал ученици на екскурзија. Повредени патници нема. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова...

Битолски основци сечеле вени поради „Момо“ и „Синиот кит“

Четворица ученици од ОУ „Коле Канински“ од Битола се самоповредиле со сечење вени, дознава „Телевизија 24“. Директорот на ОУ „Коле Канински“ од Битола, Зоран Мирчевски...

Милошевски: Ќе спроведеме проект- бесплатна здрава храна за учениците од прво...

Знаењето е сила, знањето е моќ. Здравје во секој дом, здравје за секој граѓанин. Вложувањата во образованието се вложувања во иднината на нашите деца...

Популарно