19 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags ученик

Ознака: ученик

Основец заврши на скопските Клиники- Го нападнале на час

Во 15.12 часот во СВР Скопје од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден 13-годишен ученик...

Наставник, член на Советот на општина Кочани удрил ученик на час?

Советникот од редовите на НСДП во Советот на Општина Кочани, С.С. кој е наставник по географија во ОУ „Никола Карев” Кочани, удрил ученик од...

Наставник нападнал ученик

Дванаесетгодишно момче од Скопје, било нападнато од наставникот, соопшти МВР. Според информации на полицијата, вчера во 14:00 часот во СВР-Скопје 39-годишниот А.М. од село...

Драма во основно училиште во Скопје: Наставничка два пати физички нападнала...

Драма се случила во понеделникот во скопско основно училиште. Во Полициско одделение Сарај, А.Р. од село Арнакија вчера во 14.40 часот пријавил дека неговиот 13-годишен...

Професорка имала сексуална врска со ученик, двајцата се осудени

Поранешна професорка во едно средно училиште во Марибор е осудена на една година затвор условно, затоа што била во сексуална врска со малолетен ученик. Љубовната...

Популарно