0 C
Скопје
петок, декември 14, 2018
Tags Турција

Ознака: Турција

(ВИДЕО) Вистинска драма на улица во Турција: За секунда се отвори...

Две жени се полесно повредени во турскиот град Дијарбакир откако буквално „пропаднаа“ во земја. Несреќата се случила на улица додека чекореле и зборувале. Едната жена...

Притворени 26 припадници на турската Армија осомничени за врски со Ѓулен

Суд во Истанбул им одреди мерка притвор на 26 припадници на Армијата на Турција, осомничени дека се припадници на движењето на исламскиот проповедник Фетулах...

Кападокија – волшебната приказна на Турција

Патувањата го збогатуваат животот на човекот, го прават посреќен и му отвораат желба за нови дестинации. Сетете се како се чувствувате по секое патување: полни...

Сребрен медал и оргија за прослава: Секс скандал во турската таеквондо...

Претставници на турскиот таеквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија од која објавиле фотографија на социјалните мрежи. Петмина членови на репрезентацијата, како што...

Некогаш најголема спортска ѕвезда во Турција, а денес работи во пекара...

Каде исчезна Хакан Шукур? Славниот турски фудбалер пред три години побегна од татковината. Како фудбалер беше омилен, а сега е обвинет дека е предавник...

Инцидент во Егејското море: Грчката армија отворила предупредувачки оган кон турски...

Според грчкиот весник Катимерини, турскиот хеликоптер прелетал во понеделникот вечерта околу малиот источен грчки остров Ро, напуштајќи ја областа откако грчките војници испукале предупредувачки оган. Неименувани извори...

Боздаг: Турција уапси 80 свои државјани во 18 земји

Турскиот заменик премиер Бекир Боздаг денеска изјави дека турската разузнавачка агенција до сега уапсила најмалку 80 турски државјани во 18 земји. Уапсените се лица кои...

Ердоган се сврте против Косово: Се закани и ја бара главата...

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган му се закани на косовскиот премиер Рамуш Харадинај дека ќе биде одговорен за менаџирањето на состојбата со депортираните турски...

Ерменскиот холокауст: Османлискиот геноцид на првиот христијански народ за кој светот...

Германскиот Бундестаг пред неколку години едногласно ја усвои резолуцијата за признавање на турскиот геноцид над ерменскиот народ пред повеќе од 100 години. Германците со признавањето на...

Порталб: Ердоган побарал од Заев да изгради воена база во Македонија

Лидерот на грчката партија „Река“, Ставрос Теодоракис, во емисијата „Сега”, на грчката телевизија Скај, изјави дека турскиот претседател Ердоган побарал од премиерот на Македонија,...

Популарно