13.6 C
Скопје
недела, април 21, 2019
Tags Црвени линии

Ознака: Црвени линии

Комити се мобилизираат: Тактизирањето со Саздо ужасно фрустрира – Да ги...

„МОБИЛИЗАЦИЈА!!! Сите Комитски екипи на Собир во чест на Саздо! Ги цртаме заедно новите црвено-црни линии, и поставуваме нови граници кои не смеат да...

Димитров бега од одговор на прашањето: Колку пари чинело прифаќањето на...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМЕ, Александар Николовски во вчерашното гостување во „ТОП Тема“ го потсети министерот Никола Димитров околу неговата морална вертикала и за тоа како...

Заев за Би-Би-Си: Исполнети се сите грчки црвени линии, имаме ново...

Премиерот Зоран Заев во интервју за Би-Би-Си, вели дека ги има исполнето систе црвени линии кои ги имале грчката страна, тој прифатил промена на...

Заев: Со Ципрас инсистиравме дека нема да зборуваме за црвени линии

Премиерката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска Тереза Меј со посебен гест ги покани премиерите на Република Македонија Зоран Заев, и...

Каракамишева до сите политичари: Македонците ги исцртаа црвените линии, со нас...

Левица, десница, центар, сите политичари, сите до еден, чујте не и запомнете! Сумирано од протестите до сега, Македонците во светот и во Македонија ви...

Грчките црвени линии сè појасни: Нема решение без промена на Уставот...

Пратеникот на владеачката партија во Грција, СИРИЗА од регионот на Солун, Димитрис Мардас, смета дека сложено име со терминот Македонија за Грција е второто...

Мицотакис: Соседите ја навредуваат националната гордост не само на Македонците, туку...

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос...

АНАЛИЗА: Време е за силни црвени линии на Македонија

Откако Заевата дружина лично во Атина и во Софија осозна дека пречките за евроатланските интеграции не се ВМРО-ДПМНЕ и Груевски со „неговата волја“, време...Популарно