6.3 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Црвена линија

Ознака: Црвена линија

Бугарија постави дебели „црвени линии“ за Македонија

Бугарската влада го прифати пакетот „Проширување“, вклучувајќи ги сите услови на државата кон Северна Македонија. Ова го соопшти вицепремиерката и министерка за надворешни работи...

Пендаровски: Гоце Делчев е црвената линија што Скопје веројатно нема да...

Признавањето на Делчев за Бугарин е црвената линија што Скопје веројатно нема да биде спремно да ја премине, истакнал во интервју за Еурактив претседателот...

Популарно