4.3 C
Скопје
вторник, декември 10, 2019
Tags Црна Гора

Ознака: Црна Гора

Страшно невреме во Црна Гора: Куќите поплавени, спасувачите на терен

Обилните врнежи од дожд во Црна Гора предизвикаа проблеми кај населението ширум земјата, реките се излеваат, куќите се поплавени, отежнат е сообраќајот, а спасувачите...

Српска водителка доживеала инфаркт на одморот во Црна Гора (ФОТО)

Водителката на реалното шоу „Парови“ Јована Јеремиќ додека беше на годишен одмор во Црна Гора доживеала срцев удар и само благодарение на присебноста на...

Силно невреме во Црна Гора: Пороен дожд и град со големина...

Силно невреме ја зафати Црна Гора, а во Подгорица по вчерашните тропски жештини, температурата за само неколку часа се спушти за десет степени. Во Подгорица...

Поради алчност Црногорците ги губат туристите – На семејство со две...

Мартин Билафер со сопругата и двете мали деца (2-годишно момче и 4-месечно девојче) сакал да се капе на споменатата плажа, но работниците од обезбедувањето...

ФОТО: Грозотија на летувалиштата, туристите масовно ги откажуваат аранжманите

Секоја година ситуацијата на летувалиштата во Црна Гора е се полоша и полоша, кога во прашање е ѓубрето на улиците и плажите, што предизвикува...

Паника на црногорска плажа: Додека деца си играа се појави змија...

На црногорската плажа Булјарице, која се наоѓа недалеку од Петровец забележана е змија. На видео снимката објавена на „Подгорочки времеплов“ се гледа змија долга околу...

Парламентот на Црна Гора по итна постапка ќе го ратификува Протоколот...

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот...

Од денес може да се купи црногорски пасош

Во Црна Гора од денес почнува примената на одлуката на Владата за економско државјанство, која овозможува странските инвеститори да добијат црногорски пасош. Инвеститорот може да...

Силно невреме ја зафати Црна Гора: Поплавени улиците, отежнат сообраќајот (ВИДЕО)

Градот Тиват на црногорското приморје го зафати големо невреме. Улиците во градот се поплавени и сообраќајот се одвива во отежнати услови. Обилни врнежи кои од...

ВИДЕО: Жестока пресметка на трибините во Подгорица – Тепачка пред дуелот...

На неколку минути пред дуелот помеѓу Србија и Црна Гора во Лигата на нации, се случи инцидент на јужната трибина на стадионот во Подгорица...

Популарно