35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags цигари

Ознака: цигари

Цигарите не се оставаат со „од утре веќе не пушам“ –...

Многумина кои биле или уште се страсни пушачи на цигари, често пати во животот сте ги слушнале како кажале „Од утре веќе не пушам“....

Чај за одвикнување од цигарите- Го прочистува телото од никотин

Одвикнувањето од пушењето е тежок и долг процес, на некои им требаат години, некои и не успеваат, но за среќа постојат начини да се...

ДСЗИ проверил, никој не пушел цигари на Клиниката за пластична и...

Државниот санитарен и здравствен инспекторат информира дека по добиенеите информации за наводно непочитување на Законот за заштита од пушењето во ЈЗУ УК за пластична...

Кривична пријава поради тутун без контролни марки: Внимавајте, ви го продаваат...

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20) од село Љуботен, скопско, поради постоење...

Само што се породи, а не ја вади цигарата од уста:...

Александра Пријовиќ ужива во мајчинството, но по се судејќи, не се откажува од ноќните излегувања поради малото бебе. Пејачката со сопругот Филип Живоиновиќ во среда...

На оваа плажа во Грција ќе биде забрането пушење на цигари

Грција летово ќе ја добие првата плажа на која ќе биде забрането пушењето цигари, јави дописничката на МИА од Атина. Плажата се наоѓа на островот...

ФОТО: Поскапеа цигарите за 10 денари

Поскапеа цигарите без претходна најава, објавува „24 Инфо“. Читател на порталот испратил фотографија од фискална сметка на која се гледа новата цена на цигарите „Марлборо...

Еве која храна може да ви ја намали желбата за цигари

Земањето додатоци со потекло од рибино масло, во форма на омега-3 масни киселини, може да ви помогне да ги оставите цигарите. Едно истражување на израелски...

Нездравата храна убива повеќе од цигарите

Лошата и нездрава храна годишно убива повеќе луѓе отколку пушењето цигари, покажа едно истражување во списанието „Лансет“. Секоја петта смрт во светот е поврзана...

Поскапуваат цигарите во Македонија- една кутија ќе чини и до 300...

Нова тура поскапување на цигарите во Македонија. Од минатата недела, во продавниците поголемиот број брендови цигари се продаваат за околу 5 денари поскапо. Граѓаните велат...

Популарно