26 C
Скопје
четврток, август 13, 2020
Tags Цеца Ражнатович

Ознака: Цеца Ражнатович

Вреди цело богатство, а таа не работи за да и го...

Богдана успеа со еден несекојдневен подарок да ја воодушеви својата свекрва, која не издржа да не се пофали на социјалните мрежи, нарекувајќи ја „најдобрата...

Цеца ја покажа семејната куќа во Житораѓа

Цеца Ражнатовиќ отсекогаш се гордеела со своето родно село Житораѓа, а неодамна на Инстаграм профилот објавила и снимка од семејната куќа во која пораснала. Пејачката...

Свадбата на синот Вељко, фолк ѕвездата ќе ја чини 120.000 евра

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ ќе ги платиречиси сите трошоци за свадбата на својот син Вељко и идната снаа Богдана Родиќ, чии родители, пак, инсистираа...

Цеца се качи на стол за да му пее, Вељко ја...

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ овој викенд ќе застане на лудиот камен заедно со неговата избраничка Богдана Родиќ. И додека уште само неколку денови го...

Цеца за својата идна снаа: „Опасна е, секој автобус има своја...

Идната снаа на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ пред некој ден заедно со нејзините пријателки, но и со Анастасија Ражнатовиќ славеше моминска вечер. Фолк дивата била...

Цеца Ражнатовиќ со реакција до медиумите: „Од каде ви е тоа...

Голем број на познати личности се појавија на една од забавa во Белград, меѓу кои и една од најголемите музички sвезди на Балканот, Цеца...

Цеца на свадбата на Вељко ќе ја отпее песната која Аркан...

Светлана Цеца Ражнатовиќ на големо ја подготвува свадбата на својот син кој ќе се венча со неговата избраничка Богдана Родиќ на 24 ноември. Веста за...

Цеца станува баба

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ на пролет ќе го добие првото внуче, дознава српски „Блиц“, додавајќи дека свршеницата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, е...

Цеца веќе фати тезга за Нова година: Картите чинат од 120...

Иако е почеток на октомври најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пазари тезга за пречекот на Нова Година. Таа ќе пее во еден познат белградски...

После толку долго време Карлеуша проговори зошто е лута на Цеца

Јелена Карлеуша се присетува дека на почетокот на кариерата нејзината колешка Цеца Ражнатовиќ немала убави зборови за неа и оти не и дала никаква...

Популарно