21.9 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019
Tags Цени

Ознака: Цени

Македонија има најевтина храна и безалкохолни пијалоци споредено со останатите европски...

Македонија има најевтина храна и безалкохолни пијалоци споредено со останатите европски држави, покажува европската статистика. Според анализата на Еуростат, лани прехранбените продукти во земјава се...

Рекордни цени на пиперките – ајварот станува луксуз

Тегла домашен ајвар годинава ќе чини барем десет денари повеќе од лани. Ова го покажуваат пресметките на денар.мк според актуелните цени на пиперката. Земјоделците...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат по полноќ. Со последната промена на цените минатата...

Ново поскапување – Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Дизелот поскап за половина денар, бензините со непроменета цена. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика неделава. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на...

Денес нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне треба да ги објави новите цени на горивата кои ќе важат од вечерва по полноќ. Бензините минатата недела поевтинија...

Од полноќ: Нова цена на горивата во Македонија

Регулаторна комисија за енергетика денеска напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. Минатата недела бензинот поскапе за половина...

Колку чини еден ден на плажата Јаз кај Будва?

Доколку Црна Гора е вашата дестинација за овогодинешниот одмор, во никој случај не пропуштајте шанса да ја посетите најпопуларната плажа кај Будва. Плажата Јаз е...

Ценовен удар: Oд следната недела ќе треба да платите 100 денари...

Од следната недела и официјално ќе биде пуштена во употреба првата од двете патарини на автопатот Демир Капија-Смоквица. Ќе чини најмногу од сите други...

Макпетрол со реакција на одлуката на РКЕ: Цените на горивата треба...

„Макпетрол“ АД реагира на денеска одредените малопродажни цени на нафтата и нафтените деривати по новата методологија на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) и смета...

Од понеделник поголемата маржа ќе ги намали цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика во новата методологија за пресметка на цените на нафтените деривати ја зголеми малопродажната маржа од сегашната 3,2 на 4,6 денари...

Популарно