4.7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags Цени

Ознака: Цени

Регулаторна одлучи: Ова се новите цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат следната недела. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ...

Од утре се воведува нова категорија патарина во Македонија, еве колку...

Согласно Одлуката за висината и начинот на наплата на надоместокот за употреба на пат (патарина) со која воведува нова категорија на видови возила, Прва...

Регулаторна утврди нови цени: Поскапуваат горивата од полноќ

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 2,25%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95...

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник. Минатата недела...

РКЕ донесе одлука: Ова се новите цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Според одлуката на РКЕ, цената на бензините не се...

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. При последната промена на цените, бензините се...

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денес ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стартуваат од полноќ. Според последното решение минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98...

Македонија има најевтина храна и безалкохолни пијалоци споредено со останатите европски...

Македонија има најевтина храна и безалкохолни пијалоци споредено со останатите европски држави, покажува европската статистика. Според анализата на Еуростат, лани прехранбените продукти во земјава се...

Рекордни цени на пиперките – ајварот станува луксуз

Тегла домашен ајвар годинава ќе чини барем десет денари повеќе од лани. Ова го покажуваат пресметките на денар.мк според актуелните цени на пиперката. Земјоделците...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат по полноќ. Со последната промена на цените минатата...

Популарно