7 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Цеље

Ознака: Цеље

Вардар е првиот финалист!

Вардар е првиот финалист во Фајналфорот од регионалната Сеха лига кој се игра во Скопје. Полесно од очекувањата екипата на Вардар во првото полуфинале...

Екипите од Србија се враќаат во СЕХА лигата, но го нема...

Новата седма сезона од регионалната ракометна СЕХА лига ќе има 10 екипи, со тоа што се враќаат екипите од Србија, а ќе го нема...

Ракометарите на Целје одиграа за македонскиот шампион Вардар

Во машката ракометна Лига на шампиони синоќа беа одиграни првите два натпревари од 13. коло. На средбата од Б групата, екипата на Целје го совлада...

Популарно