29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags тренинг

Ознака: тренинг

Роналдо објави видео како тренира, но вниманието го собра атрактивната Георгина

Кристиано Роналдо со своето семејство се наоѓа во Мадеира во домашна изолција. Неколку дена пред да биде потврдено дека во Јувентус има случај на...

ВИДЕО: Мертенс го прекрши карантинот – Излезе да џогира на улица

Напаѓачот на Наполи, Дрис Мертенс реши да го прекрши карантинот и излезе на улица да тренира. Во Италија има строги мерки за заштита на коронавирусот,...

ФОТО: Борко Ристовски и Марко Мишевски го одработија првиот тренинг во...

Новите засилувања Борко Ристовски и Марко Мишевски го имаа првиот тренинг со екипата на Вардар. Двајцата се нови играчи во црвено-црниот табор, Ристовски се врати...

ФОТО: Нов тренер, нови правила – Ракометарите на Вардар тренираа на...

Денес тимот на РК Вардар означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. Новиот тренер на Европскиот Шампион, Давид Писонеро најпрво во спортскиот центар Јане...

Избегнувајте салата пред и по вежбање – еве што е препорачливо

Атлетичарката Ники Волтерс препорачува лесна храна или пак, воопшто да не се јаде неколку часа пред тренингот. Според неа, треба да избегнувате јадење салата,...

Икер Касиљас доживеа срцев удар на тренинг и заврши во болница!

Легендата на Реал Мадрид и шпанската репрезентација, Икер Касиљас преживеал срцев удар, пренесуваат португалските медиуми. Немилиот настан се случил за време на тренинг на Порто,...

Заборавете на оваа храна по секој напорен тренинг!

Освен вежбањето во теретана и храната има голема улога во целиот фитнес процес, затоа што ако правилно не се храните, резултатите ќе бидат залудни. Постои...

(Видео) Затоа е најдобар на светот – Како изгледа еден тренинг...

Иако веќе има 34 години, Кристијано Роналдо има тело на 20 годишник. Една од најголемите причини за неговиот успех е токму физичката подготвеност и неговото...

(Видео) Вежбајте со баскет и имајте стомачни какви што од секогаш...

Кога се споменуваат вежби за стомачи мускули, кошаркарската топка веројатно не е меѓу реквизитите за вежбање. Личниот тренер и уредник на Менс Хелт, Бј Гадур,...

Со редовно спортување до подобро здравје – Ви ги откриваме бенефитите

Ви ги откриваме придобивките кои ќе ви се случат по неколку месечно вежбање…. Спортот влијае на целокупниот организам. Покрај очигледните физички бенефити, со спортските активности...

Популарно