14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Трансфер

Ознака: Трансфер

„Бомба“ од Островот: Кејн во рекорден трансфер се сели на „Олд...

Хари Кејн наводно размислува за заминување од Тотенхем по крајот на сезоната, пренесуваат англиските медиуми. Како што наведува Телеграф, 26-годишниот напаѓач ќе ги разгледа опциите...

Изненадување на врвот: Еве кои клубови најмногу профитирале на трансфер пазарот!?

Меѓународниот центарот за спортска статистика и истражување (ЦИЕС) објави извештај за билансот на клубовите во последните два трансфер периода. Челзи има најдобри перформанси, најмногу поради...

Перез два пати го стопирал трансферот на Икарди, позната и причината

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди веќе неколку сезони важи за еден од најдобрите во Европа. Икарди со своите партии во Интер го привлече вниманието на многу...

Почнува предавањето на предметите од СЈО во ЈО

Специјалното јавно обвинителство од денеска треба да почне да ги предава предметите на Јавното обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески вели дека е утврден...

Реал и Зидан го рушат трансфер рекордот и го носат овој...

Раководството на Реал Мадрид спрема верувале или не нов трансфер рекорд или 280 милиони евра за напаѓачот на ПСЖ Килијан Мбапе. Договорот на Французинот со...

(Видео) По толку години Фиго ја отвори душата – Зошто премина...

Цели 19 години поминаа од преминот на Луис Фиго од Барселона во најлутиот ривал Реал Мадрид. Трансферот одекна како бомба и ги налути каталонците кои...

Каквa иднина и трансфер му предвивува Мурињо на Килијан Мбапе?

Поранешниот менаџер на Интер, Реал, Челзи и Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите...

Реал Мадрид испрати порака до Интер: Модриќ се сликаше со новиот...

Иднината на Лука Модриќ е една од најжешките теми ова лето на трансфер пазарот и се погласни се шпекулациите за негов трансфер во Интер. Медиумите...

Нема повеќе дилеми: Најталентираниот Бразилец и ОФИЦИЈАЛНО дел од мадридски Реал

Фудбалскиот клуб Фламенго се прости од младиот напаѓач, Винсијус Жуниор кој во јули ќе ја задолжи опремата на мадридски Реал. Реал Мадрид го купија уште...

Лихштајнер нов фудбалер на Арсенал

Швајцарскиот репрезентативец Стефан Лихштајнер е нов фудбалер на Арсенал, кој по седум години поминати во Јувентус како слободен играч доаѓа на „Емирати“. "Стефан ни носи...

Популарно