10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Трамп

Ознака: Трамп

Портпаролката на Белата куќа заврши со модринки, по историската средба меѓу...

Неколку дена откако стана портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам го придружуваше претседателот Доналд Трамп на пат во Азија. Трамп историската средба со Ким ја...

ФОТО: Вардар си е Вардар, Трамп може и да почека

Почнувајќи на 27-ми февруари па се до 2-ри март, во Вашингтон се одржува најголемиот конзервативен настан во светот, CPAC 2019, организиран од Американската Конзервативна...

Ќерката на Трамп меѓу кандидатите за нов шеф на Светска банка

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп , Иванка е кандидат за претседател на Светска банка. Според информациите на ,,Фајненшал Тајмс”, таа би дошла на раководното...

Допналд Трамп: САД веќе не можат да бидат светски полицаец

САД веќе не можат и понатаму да бидат светски полицаец, изјави американскиот претседател Допналд Трамп за време на ненајавената посета на Ирак. При посетата на...

Што предвиде Баба Ванѓа за 2019: Атентат над Путин и мистериозна...

Познатата Баба Ванѓа која што го предвиде Брегзит и создавањето на Исламската држава, меѓу другото, има прогноза и за 2019-та година, тврдат нејзините верни...

ФОТО: Доналд и Меланиja Трамп ја добија новогодишна елка за Белата...

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денеска ја добија официјалната новогодишна елка за Белата куќа. Претседателот и прва дама на САД ја добија...

Трамп приреди прва ифтарска вечера: Муслимани среќен Рамазан!

Американскиот претседател Доналд Трамп организираше во Белата куќа вечера по повод исламскиот свет месец Рамазан и ја изненади муслиманската заедница бидејчи минатата година избегна...

Сингапурски барови подготвуваат специјални коктели за Трамп и Ким

Додека Сингапур се подготвува за долгоочекуваниот состанок меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонс-ун, во барот Хопхедс се служи коктел „Броменс“,...

Трамп и Кин Џонг Ун ќе се сретнат на 12 јуни

Состанокот на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот претседател Ким Џонг Ун е закажан за 12 јуни во 9 часот наутро во Сингапур по...

Трамп: Американски функционери пристигнаа во Северна Кореја за да ја подготват...

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека американски тим пристигнал во Северна Кореја, за да ја подготви евентуалната средба меѓу него и севернокорејскиот лидер...

Популарно