18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Трајче Заев

Ознака: Трајче Заев

Вице и Трајче Заеви и должат на државата над 26 милиони...

Според најновата црна листа на должници која ја објави Управата за јавни приходи на Македонија, може да се забележи дека двете најголеми фирми на...

ЏЕЈМС БОНД ОД МУРТИНО: Каква држава, таков и Џејмс Бонд (ФОТО)

My name is Zaev! Trajce Zaev… Англичаните си го имаат Џејмс Бонд, агентот 007 со licence to kill. Ние, ете, си го имаме Трајче Заев,...

Заев се фали дека бизнисот со марихуана, во кој влезе неговиот...

Премиерот Зоран Заев во интервјуто на Сител се пофали дека цвета бизнисот со масло од марихуана во земјава. -Имаме лиценца дадено за медицинско масло од...

Бизнис партнерот на Заеви купувал од Зоран, продавал багатела на Вице

На денешното Фејсбук обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше обелоденет скандалозен случај на продажба на државно земјиште во Струмица кое индиректно завршило...

Заеви не издржаа ниту 100 дена, почнаа да ја купуваат Македонија

Трајче Заев, братучед на премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев се стекнал  со 4.861 акција од Герас Цунев Конфекција, со што сега поседува...

Популарно