7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags Трагедија

Ознака: Трагедија

Од огромна болка по своето малечко: Се бори за живот таткото...

Таткото на петгодишното девојче што во средата вечерта се удави во базен во населбата Злокуќани, заврши во болница. Бил итно хоспитализиран откако ја разбрал веста...

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Хоспитализиран и таткото на 5- годишното девојче кое...

Петгодишното девојче кое утрово почина на скопските клиники се удавило во базен во угостителски објект во близина на населбата Злокуќани во Скопје. Според информациите до...

Најдобри другарки чии животи згаснаа прерано: Возач ги уби малите Ива...

Ученици од седмо и осмо одделение во основно училиште во Хрватска, рано утрината вчера тргнале на дводневен излет во Свети Филип и Јаков. Утрината...

ТРАГЕДИЈА НА ЕВРОВИЗИЈА: Човек загина откако му падна половина тон опрема...

Работник загина откако беше повреден за време на Евровизиското шоу кое оваа година се одржува во Тел Авив, Израел. Шеесет и шест годишниот Полди Шварц...

Трагедија во Скопје: Го убила сопругот со секира на први мај,...

На 01.05.2019 година во 14.52 часот во СВР Скопје, П.И.(45) од с.Драчевица, скопско, пријавил дека го пронашол неговиот братучед С.И.(54) усмртен со удари од...

Нова трагедија рано утрово го потресе семејството Сала!

Нова семејна трагедија за семејството на трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала. Три месеци откако се случи авионската несреќа во која загина фудбалерот на Нант, денеска...

(Видео) Светот се сеќава: 30 години од големата спортска трагедија на...

Пред точно 30 години, во 1989 година, се случи една од најголемите трагедии на спортски настани. 96 навивачи на Ливерпул загинаа во Шефилд на стадионот...

Мицкоски: Ниту Шекспир не можел да напише трагедија каква што Заев...

Луѓето ги напуштаат родните огништа, со себе и семејството го носат, Македонија се празни, стотици илјади наши сограѓани ја напуштија земјата во потрага по...

Трагедија: Работник паднал од висина од пет метри и починал

Во текот на вчерашниот ден се случила несреќа, откако 68-годишен работник од Куманово паднал од висина од пет метри при изведување работни задачи и...

Семејна трагедија: Брачен пар пронајден мртов

Семејна трагедија во Србија кај Ужце утринава. Во подрум на стамбена зграда е најдено тело на 51- годишната Снежана М., а кратко после тоа е...

Популарно