26 C
Скопје
четврток, август 13, 2020
Tags Тоше Проески

Ознака: Тоше Проески

ФОТО: Пожарот кај Крушево опасно блиску до манастирот на Тоше Проески

Пожарот што трет ден беснее во околината на Крушево и со кој се зафатени нискостеблеста шума и сува трева, повторно, во денешните попладневни часови...

Да беше Тоше жив и да те слушнеше само колку убаво...

Дванаесет празни години без нашиот Тоше. Помина точно толку време од оној кобен 16 октомври, кога во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка не напушти...

Крвта не е вода: Внукот на Тоше со емотивна фотографија се...

Денеска на годишнината од смртта на Тоше Проески неговиот внук Кристијан објави емотивни фотографии на неговиот Инстаграм профил. Инаку Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески,...

Концертите ми го продолжуваат животот и ми даваат желба за живот:...

„Ова ми е најубавиот провод на целиот свет. Овие концерти пред кои имам најмногу трема, верувате ли дека ми го продолжуваат животот. За нив...

Руси направија плагијат на песна од Тоше Проески: Го претставија неговиот...

Една од најпопуларните, но и најстарите руски рок групи „Землјане” која постои повеќе од четири децении на руската музичка сцена, ги разгневи почитувачите на...

Тоше за Македонија: Се фалат држави со 100 години постоење, а...

За сите што го обожаваат Тоше Проевски, како и за сите Македонци, него одамна го нема меѓу живите да потсети како се сака Македонија,...

(ФОТО) Вака ќе изгледа вечното почивалиште на Тоше Проески

Општина Крушево избра идејно решение за уредување на гробот на Тоше Проески. Со тоа е откочена процедурата за изградба на достојно почивалиште на музичката...

Тоше Проески: Кога ќе ви одземат сè, ќе ви останат двете...

1. Секоја жена на овој свет заслужува, барем во очите на еден маж во еден момент, во една секунда, макар тоа било и само...

ВИДЕО: Со песна од Тоше Проески пречекан папата Франциск

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск при својата историска Апостолска посета на Република Македонија пред катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје од група млади танчери...

„Тоше Проески“ наместо „Филип Втори“ ќе го пречека утре Ципрас

Националната арена „Филип Втори“ ќе биде прекрстена и ќе го носи името на легендата на поп музиката Тоше Проески, неофицијално потврдиле од Владата за...

Популарно