27 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags ТОПЛО ВРЕМЕ

Ознака: ТОПЛО ВРЕМЕ

Денеска сончево и топло, за време на викендот не планирајте ништо-...

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се...

Веќе 2000 години температурите на планетата не се зголемиле толку брзо...

Веќе 2000 години температурите на планетата не се зголемиле толку брзо како сега. За да се дојде до овие заклучоци истражувачите користеа податоци за...

Денеска сончево и топло, за време на викендот разочарување за многумина-...

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од претпладне ќе дува умерен северен ветер кој на север, долж Повардарието и...

СГИП: Градежниците да не работат на отворено од 11 до 17...

Заради најавите за виски температури во наредниот период Синдикатот за градежништво, индустрија и проектирање на РМ – СГИП бара работниците да не се изложуваат работниците на отворено, под директно зрачење на сонце, во периодот од 11 до 17...

Препораки за граѓаните за пеколната недела која ни следува- особено подгответе...

Дирекцијата за заштита и спасување, по најавите за топлотниот бран кој од утре ќе ја зафати нашата земја, препорачуваат да се почитуваат превентивните мерки...

Денес завршете ги обврските до претпладне, потоа следува невреме- а еве...

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи- еве до кога ќе...

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со...

Денеска ќе биде пекол, ако нема потреба, не излегувајте од дома

Со високи температури од жолта (алертна) фаза и денеска ќе биде зафатена територијата на целата држава. Комисијата за следење на состојбата и ефектите од високите...

Грешка која ја прават сите кога им е топло

Обидувајќи се на брзина да се разладат, луѓето прават голема грешка, па наместо на нивното тело да му биде попријатно, станува полошо. Голема грешка е...

Популарно