11.8 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Тони Цетински

Ознака: Тони Цетински

Црно му се пишува на Тони Цетински

Општинското јавно обвинителство во Пула поднесе обвинение против Тони Цетински поради предизвикување сообраќајна несреќа со смртен исход во 2017 година во Ровињ, а во...

Тони Цетински ќе одговара за смртта на човекот кој го прегази...

Обвинителство во Пула покрена обвинение против музичарот Тони Цетински за предизвикување сообраќајна несреќа со смртна последица во Ровињ. Според соопштението на обвинителството, тој се...

Тони Цетински ја изненади сопругата, ова е неговиот подарок за годишнината...

Тони Цетински ја прослави годишнината од бракот со својата сопруга Дубравка, на која секогаш сака на специфичен начин да и покаже колку таа е...

Тони Цетински и Владо Георгиев во Скопје

На 18 февруари 2017 година во Арена Борис Трајковски  ќе одржи концерт на естрадните уметници Тони Цетински и Владо Георгиев.  Продажбата на картите се...

Популарно