8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Тимчо Муцунски

Ознака: Тимчо Муцунски

Муцунски: Вонредна состојба значи апсолутна моќ, треба да се бара транспарентност...

За тоа колку оваа здравствена криза ќе влијае врз македонската економија, на денешната панел дискусија Live Chat насловен како „Затоа што секој живот вреди”...

Климовски до Јоци: Системот на вредности ти е искривен и замаглен...

Системот на вредности на еден човек е огледало на тој човек. За жал, твоето огледало е искривено и замаглено. Се гледа дека си или...

Муцунски: СДСМ за пратеници понуди лица поврзани со скандали како Рекет...

За разлика од СДСМ која под слоганот „Можеме“ промовираше голем број поединци кои се во политиката 20 години, и кои веќе можеа да направат...

Муцунски: Убеден сум дека мојата генерација политичари ќе доживее оваа држава...

Во „Топ Тема“ вечерва гостуваше , меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски,кој рече дека доколку обезбедат двотретинско мнозинство, ќе пристапат кон уставни измени. Навистина е...

Муцунски: Редно време е политичарите да го практуваат она што го...

-Редно време е во оваа држава политичарите да го практикуваат тоа што го проповедаат пред граѓаните,едно е јас да ви кажам ќе ја ставиме...

Муцунски: Притисокот е енормен за штанцање на политички пресуди и поднесување...

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, на тв дебата на Канал 5 Телевизија вечерва истакна дека во однос на датумот не треба да се...

Муцунски на грчка телевизија: Ние сме Македонци и тоа ќе останеме

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски вчера беше гостин на грчката телевизија „Скаи“ каде што изјави дека ние сме Македонци и тоа и ќе...

Муцунски: Крајната одговорност за неспроведување на реформите лежи врз власта

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски во емисијата „Топ Тема“ кажа дека владата за многу прашања не заслужила поддршка, но бидејќи граѓаните заслужуваат да...

Муцунски: Компромис со правото на сметка на политиката не сме подготвени...

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски околу преговорите за новиот закон за Јавно обвинитеелство вели дека позициите на партијата се наоѓање на законско решение...

Муцунски: Ние имаме селективно обвинителство кое отвара постапки поврзани само со...

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски во денешното гостување на Канал 5 телевизија истакна дека имаме обвинителство кое отвара постапки само за лица поврзани...

Популарно