6.7 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags Тетово

Ознака: Тетово

На мајка од Тетово сакаат да ѝ го одземат мајчинството и...

Судот во Тетово е пред преседан, кога ќе решава за случај каков што Македонија во својата историја не памети. Како што дознава „Магазин“, по развод...

Членовите на СДСМ разочарани од своето раководство (ФОТО)

Членовите на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија се се поразочарани од политиките кои ги спроведува нивната партија, а со тоа и од своите функционери. На социјалните...

За Заев тоа е демократско право, додека Беса, Алијанса и ВМРО-ДПМНЕ...

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно...

Тетово и утрово најзагаден град во Македонија- во Битола расипаните мерни...

Утрово најзагаден град во Македонија е Тетово, каде има високо загадување со ПМ 2,5 честичките и средно загадување со ПМ 10 честичките.Во Битола утрово...

Тетово се гуши- Воздухот е загаден 15 пати повеќе од дозволеното

800 милиграми на еден кубен метар воздух од ПМ10 честичките дишат вечерва граѓаните на Тетово. Максимално дозволените концентрации се 50. Во градот нема никакви предупредувања или...

И оваа година Заев и Арифи ги оставија учениците во лоши...

Учениците кои ја следат наставата на македонски јазик од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“ и оваа година го имаат истиот проблем. Наставата повторно ќе биде изведувана...

Старец со пушка бркал деца од пред зграда, повреден малолетник

Тетовецот С.К. (76) денеска е приведен во СВР Тетово бидејќи вчеравечер околу 22 часот од балкон на зграда на ул.„Железничка“ во Тетово од воздушна...

Мицкоски на ТВ Клан: Заев ветуваше живот, кажете еден проект кој...

Владата на Зоран Заев сè што вети не исполни, рече во денешната емисија „Клан дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој нагласи дека чист...

Страшна несреќа во Македонија: Врие Брза помош и пожарни

Тешка несреќа се случи утринава во Македонија кога автомобил со кој се превезувале две лица, се превртел на патот Тетово-Скопје. Се работи за автомобил Југо,...

Тетово тоне во ѓубре, жителите гневни на Теута Арифи која мува...

Тетово никако да се ослободи од загаденоста и зимо и лето. Иако тетовци мислеа дека со доаѓањето на летото ќе се ослободат од загадениот воздух,...

Популарно