19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags тенис

Ознака: тенис

Скандал во Австралија: Ѓоковиќ збесна па ги пцуеше навивачите (ВИДЕО)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, моментно настапува на АТП Купот во Австралија, каде ги брани боите на својата земја. Вториот светски рекет во првиот настап...

ВИДЕО: Прв трофеј за Мареј по операцијата, солзи радосници на лицето...

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го...

ВИДЕО: Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на...

Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за...

Кој ќе победи на Вимблдон ќе добие богатство – Колку ќе...

Наградниот фонд на „Вимблдон" ќе биде 38 милиони фунти или 49 милиони долари, објавија организаторите. Ова е зголемување од 11,8% во споредба со претходната...

Дефинитивно ова е најголемиот кам-бек во историјата на тенисот! Го направи...

Во историјата на тенисот сме виделе многу пресврти и целосни враќања во натпреварите, но вакво нешто досега не сме виделе... Оваа британска тенисерка има за...

„NOT TOO BAD“: Ѓоковиќ се нашали со италијанскиот новинар и предизвика...

По освојувањето на титулата на Австралија Опен, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, одговарајќи на прашање од италијански новинар, предизвика општо смеење во прес-салата. Италијанскиот новинар Убалдо...

Надал: Ѓоковиќ докажа дека е најтежок ривал во тенисот

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, во интервју за „Национал“ призна дека Новак Ѓоковиќ е „најдобриот и најтежок противник“ што може да го има еден тенисер. –...

Мареј нема да игра на Мастерсите во Шангај и Париз

Британскиот тенисер Енди Мареј нема да учествува на турнирите од Мастерс серијата во Шангај и во Париз. Мареј оваа година се соочи со повреда на...

Кои се спортовите кои ќе ви го продолжат животот

Научниците анализирале различни видови на вежби и заклучиле дека некои спортови се многу подобри од други, односно дека влијаат многу подобро на здравјето од...

(ВИДЕО) Незапамтен испад на една од најголемите ѕвезди на женскиот тенис!

26-годишната чешка тенисерка Каролина Плишкова веќе долго време е една од најголемите тениски ѕвезди и во јули минатата година таа е прва тенисерка во...

Популарно