5.1 C
Скопје
сабота, декември 14, 2019
Tags Тендери

Ознака: Тендери

Фирмата-донатор на СДСМ што доби милион евра од Спасовски, добивала тендери...

Со донирани милион евра од Република Чешка, македонското МВР лани без тендер купило 45 автомобили „Шкода“ од фирма којашто била донатор на владејачката СДСМ во 2016-та...

Судот ги отфрли „бомбите“ како доказ во „Тендери“, „Топлик“ и „Тортура“

Скопскиот Кривичен суд повторно ги одби „бомбите“ како доказ во случаите на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“, „Топлик“ и „Тортура“. Во соопштението од Судот е наведено дека...

Костовски: Скандалот со „Струмица Гас“ е потврда за катастрофалното работење на...

Последниот скандал со јавното претпријатие „Струмица Гас“ и милионските суми народни пари кои се излевале од буџетот на општина Струмица се само потврда за...

Популарно