31 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Тендери

Ознака: Тендери

Спасовски призна дека сите фирми се регистрирани пред огласите за да...

За Министерот за внатрешни работи нема ништо спорно што фирмата стара 7 дена на 26-годишниот Виктор Серафимов наредните 5 години ќе држи монополски бизнис...

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни...

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери, продолжуваат да испумпуваат пари...

Граѓаните до тендерашот Анѓушев: „Ко че коме, ако не Кочо своме“...

Рано утрово во центарот на Скопје на повеќе локации осамнаа графити на кои е испишана пораката: „Ко че коме, ако не Кочо своме“ упатувајќи...

Лидер: Директорката на хематологија му дала 3 милиони евра тендери на...

Основното Јавно Обвинителство утринава објави дека по допрен глас ќе формира случаи за делењето на тендери од Министерството за здравство и Јавните здравствени установи....

ОЈО оформи предмет по допрен глас за јавните набавки во Министерството...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поведе предистражна постапка по допрен глас, заради постоење на индиции за повреда на законот...

Анѓушев лаже како Заев: Ветуваше дека неговите фирми нема да добиваат...

Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред неполна година ја убедуваше јавноста во емисијата Топ Тема на Телма телевизија дека нема да дозволи негови фирми да добиваат...

Ѓорчев: Анѓушев да не се крие зад партиски соопштенија туку да...

Кочо Анѓушев да не се крие зад партиските соопштенија на СДСМ и да одговори дали тој имал долгови во висина од 26 милиони евра,...

Фирмата-донатор на СДСМ што доби милион евра од Спасовски, добивала тендери...

Со донирани милион евра од Република Чешка, македонското МВР лани без тендер купило 45 автомобили „Шкода“ од фирма којашто била донатор на владејачката СДСМ во 2016-та...

Судот ги отфрли „бомбите“ како доказ во „Тендери“, „Топлик“ и „Тортура“

Скопскиот Кривичен суд повторно ги одби „бомбите“ како доказ во случаите на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“, „Топлик“ и „Тортура“. Во соопштението од Судот е наведено дека...

Костовски: Скандалот со „Струмица Гас“ е потврда за катастрофалното работење на...

Последниот скандал со јавното претпријатие „Струмица Гас“ и милионските суми народни пари кои се излевале од буџетот на општина Струмица се само потврда за...

Популарно