5.1 C
Скопје
сабота, декември 14, 2019
Tags Тендери

Ознака: Тендери

„Лидер“: Фирмата на Мукоски добила 10 милиони денари од власта! (ДОКУМЕНТИ)

Семејната компанија на пратеникот Крсто Мукоски остварила огромни приходи од државни тендери за време на актуелната власт, покажуваат документите до кои стигна „Економски Лидер“,...

Зделки во 4 очи со државата: Mинистерството за образование склучило 28...

Министерството за образование и наука во периодот од 14 до 16 август годинава склучило десетици зделки во четири очи за набавка на учебници. Имено, на...

Нови рочишта за „Тендери“ и „Тарифа“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжат судењата за предметите „Тендери“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. На судењето за „Тендери“, каде првообвинета...

Спасовски призна дека сите фирми се регистрирани пред огласите за да...

За Министерот за внатрешни работи нема ништо спорно што фирмата стара 7 дена на 26-годишниот Виктор Серафимов наредните 5 години ќе држи монополски бизнис...

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни...

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери, продолжуваат да испумпуваат пари...

Граѓаните до тендерашот Анѓушев: „Ко че коме, ако не Кочо своме“...

Рано утрово во центарот на Скопје на повеќе локации осамнаа графити на кои е испишана пораката: „Ко че коме, ако не Кочо своме“ упатувајќи...

Лидер: Директорката на хематологија му дала 3 милиони евра тендери на...

Основното Јавно Обвинителство утринава објави дека по допрен глас ќе формира случаи за делењето на тендери од Министерството за здравство и Јавните здравствени установи....

ОЈО оформи предмет по допрен глас за јавните набавки во Министерството...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поведе предистражна постапка по допрен глас, заради постоење на индиции за повреда на законот...

Анѓушев лаже како Заев: Ветуваше дека неговите фирми нема да добиваат...

Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред неполна година ја убедуваше јавноста во емисијата Топ Тема на Телма телевизија дека нема да дозволи негови фирми да добиваат...

Ѓорчев: Анѓушев да не се крие зад партиски соопштенија туку да...

Кочо Анѓушев да не се крие зад партиските соопштенија на СДСМ и да одговори дали тој имал долгови во висина од 26 милиони евра,...

Популарно