27 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Тендери

Ознака: Тендери

Макрадули: Мојата сопруга има право да зема тендери

Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули во изјава за „Канал 5“ телевизија одговори на информациите дека фирмата во која еден од сопствениците е...

ОТКРИВАМЕ: Сопругата на Макрадули добила тендери за 90.000 евра!

Компанијата „ОПЕН МАЈД СОЛУШНС ДООЕЛ – СКОПЈЕ“ во која еден од сопствениците е Маја Макрадули, сопруга на заменик министерот за животна средина Јани Макрадули...

Фирмата „на Вицето“ работи само во четири очи: 65 милиони од...

65.313.000 денари (1.о62.000 евра), добила вкупно од „РЕК Битола“ годинава компанијата „СВ Инвест“, која се поврзува со името на Вице Заев, брат на премиерот...

Фирмата на Мукоски и кога ја истражуваат, добива тендери

Фирмата „Атриум“, чиј управител е Бобан Мукоски, брат на пратеникот Крсто Мукоски, го добила тендерот за тековно и инвестициско одржување на објектите со кои...

Нови рочишта за „Тендери“, „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во...

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“, „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина...

Пиши бриши тендери: Општина Дебрца поништила јавна набавка за да склучи...

Многу нелогичности при делењето тендери на јавните институции. По серијата објави за сомнителни и скандалозни јавни набавки доаѓаме и до еден интересен случај од...

ВМРО-ДПМНЕ: Важно е да вртат камионите на Вице, да се множат...

Одродената и криминална власт на чело со Зоран Заев работи единствено за бизнис интересите на картелот. Важно им е да вртат камионите на Вице,...

„Лидер“: Фирмата на Мукоски добила 10 милиони денари од власта! (ДОКУМЕНТИ)

Семејната компанија на пратеникот Крсто Мукоски остварила огромни приходи од државни тендери за време на актуелната власт, покажуваат документите до кои стигна „Економски Лидер“,...

Зделки во 4 очи со државата: Mинистерството за образование склучило 28...

Министерството за образование и наука во периодот од 14 до 16 август годинава склучило десетици зделки во четири очи за набавка на учебници. Имено, на...

Нови рочишта за „Тендери“ и „Тарифа“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжат судењата за предметите „Тендери“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. На судењето за „Тендери“, каде првообвинета...

Популарно