19 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Тендери

Ознака: Тендери

Николов до Филипче: Вие гледате само како да наместите тендер или...

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои го прашува министерот за здравство Венко Филипче за каква политичка идеја зборувал? -Министре...

Ел Чека со нова „бомба“: Братот на Али Ахмети и Муса...

Кичевецот А.Ш., кој стои зад псевдонимот Ел Чека синоќа на еден од своите Фејсбук профили објави нова аудио-бомба, во која се зборува како се местaт тендери...

Анѓушев призна, откако сум вицепремиер моите компании имаат добиено тендери

Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во ниту една јавна набавка и...

„Брат брата рани со тендери и субвенции“: Градоначалникот на Кочани на...

Брат брата рани со тендери и субвенции, тешко на оној што нема брат чауш од СДСМ. Токму така, како поговорката, градоначалникот на Кочани Николчо...

ВИДЕО: Дали со новиот Закон за јавни набавки се планираат нови...

Власта влегува во нов обид за изборна корупција. Вчера, последен ден пред почетокот на кампањата, владата побарала од сите органи кои извршуваат јавни набавки...

HEПOTИЗАМ БЕЗ УСУЛ: Сваќата на Катица Јанева добила неколку тендери од...

Сваќата на Катица Јанева и сопруга на градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков за две години добила десетици тендери за осигурување на имоти, лица, возила...

Роднини на штипскиот градоначалник добиле тендери откако донирале за СДСМ

Државниот завод за ревизија деновиве ги објави наводите од ревизијата извршена врз финансиските извештаи на политичките партии за кампањата на локалните избори, кои лоцираат...

Сашо Тасевски: Друштво кркајте си субвенции и без паламудење, земете парите,...

Екс-директорот на Драмски театар Сашо Тасевски преку својот Фејсбук профил упати порака до власта „Друштво кркајте си субвенции и без паламудење, земете парите, напрајте си проектче...

Крсто Мукоски си фати тендери и го заборави „братот“ со кој...

Пратеникот Мукоски беше тој кој што ги отвори вратите за насилствата од 27ми Април, но потоа се спаси со амнестијата, а неговата семејна фирма...

Ќе се местат тендери во „Северна”: Најниската цена нема да биде...

Најниската цена ќе се исфрли како најважен критериум при јавните набавки, што отвора огромна можност да се местат тендери. Со новиот Закон за јавни набавки,...

Популарно