5.6 C
Скопје
среда, јануари 29, 2020
Tags Тендери

Ознака: Тендери

И Царовска не заминува со чисти раце: Објавени над 20 тендери...

Повеќе од 20 тендери објавила министерката за труд и социјална политика во оставка Мила Царовска на самиот ден кога ја поднесува оставката и треба...

Фирма на синовите на Муса Џафери и тетовски бизнисмен добила државни...

Компанијата за трговија и снабдување со електрична енергија У-Повер, чиј косопственик е синот на поранешниот министер и вицепремиер од ДУИ Муса Џафери, добила тендери...

Вечер: „Пуцко Петрол“ е рекордер по добиени државни тендери откако СДСМ...

Фирмата на семејството на градоначалникот на Пласница, „Пуцко Петрол“ е рекордер по суми во добиени тендери од државни институции откако СДСМ дојде на власт,...

Милески: Гласаш промена на име на држава, бришење на народ и...

Гласаш промена на име на држава, бришење на народ и еве вака те наградува муртинскиот лажов. И тоа добиваш проектче баш во Муртино! 142 илјади...

„Гео Каевски“ добива тендери од две општини: И директорот на Млади...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во гостувањето во „Што не е јасно“ на Алфа ТВ, каде што дебатираше со Дарко Каевски, директор на Агенција...

Николов до Филипче: Вие гледате само како да наместите тендер или...

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои го прашува министерот за здравство Венко Филипче за каква политичка идеја зборувал? -Министре...

Ел Чека со нова „бомба“: Братот на Али Ахмети и Муса...

Кичевецот А.Ш., кој стои зад псевдонимот Ел Чека синоќа на еден од своите Фејсбук профили објави нова аудио-бомба, во која се зборува како се местaт тендери...

Анѓушев призна, откако сум вицепремиер моите компании имаат добиено тендери

Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во ниту една јавна набавка и...

„Брат брата рани со тендери и субвенции“: Градоначалникот на Кочани на...

Брат брата рани со тендери и субвенции, тешко на оној што нема брат чауш од СДСМ. Токму така, како поговорката, градоначалникот на Кочани Николчо...

ВИДЕО: Дали со новиот Закон за јавни набавки се планираат нови...

Власта влегува во нов обид за изборна корупција. Вчера, последен ден пред почетокот на кампањата, владата побарала од сите органи кои извршуваат јавни набавки...

Популарно