-2.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Тендер

Ознака: Тендер

Кетеринг од шест милиони евра: Полугодишен кетеринг чини колку цел Државен...

„Полугодишен кетеринг за Државен Архив чини колку цел Државен Архив. И за тоа се бореа, меѓудругото“, напиша Мартин Толовски на Фејсбук откако беше соопштено...

ФОТО: Мукоски пред да гласа за Законот за јавно обвинителство доби...

Одметнатиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски кој гласаше за промена на името и поради тоа беше исклучен од партијата, а деновите е...

Томовски: Дали ЕЛЕМ Турс останува без работа, за брат на висок...

СДСМ и Васко Ковачески го носат АД ЕЛЕМ во пропаст. Ковачески е на пат да го затвори ЕЛЕМ Турс, фирма ќерка на АД ЕЛЕМ,...

Уште еден тендер од ЕЛЕМ за СВ Инвест на пријателот на...

Битолската компанија СВ Инвест доби уште еден договор за јавна набавка од ЕЛЕМ. Акционерското друштво за производство на струја АД ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ) склучи договор...

Стоилковски: „Како се добива тендер од милион денари“ и други 29...

30-те прашања за Мила Царовска и ги поставуваме пред Влада, новото место за дипломираниот социолог- вицепремиер за економски прашања, изјави денес портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Дали е на повидок нов рекет од власта во заминување: Кој...

Завршувањето на градежните работи на клиничката болница во Штип ќе ја чинат државата дополнителни 7 милиони евра. Ова го бара изведувачот, грчката градежна компанија...

„Нетпрес“: Секој четврти тендер во државните институции е целосно или делумно...

Старите навики се посилни од новиот Закон за јавните набавки. Најниската цена и електронската аукција остануваат неприкосновени и во првите месеци од примената на...

Јанушев објави скандал: Во крајно сомнителен тендер е вмешан близок роднина...

Роднините на функционерите на СДСМ и бизнис партнерите на фамилијата Заеви се имаат уклучено на најјако во грабање на државни тендери со огромни суми,...

Компанијата Атриум на семејството Мукоски добила тендер од УХМР од 3...

Градежната компанија Атриум, во сопственост на семејството на пратеникот Крсто Мукоски, неодамна добила тендер и од Управата за хидрометеролошки работи во вкупна вредност од...

ЕКСКЛУЗИВНО (ВТОР ДЕЛ): Милионери од државни пари – Фирмите на „Жути“...

Премиерот Зоран Заев одговори дека неговиот брат Вице се среќавал со министерот Венко Филипче за да помагаат на луѓе. Но, често друштво на нивните...

Популарно