10 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Температура

Ознака: Температура

Дали подбеленото чоколадо е штетно или не?

Иако рокот на траење не му е изминат, честа појава е на површината од чоколадото, наместо чисто кафеава боја, да има појава на подбелен...

Која температура е најпогодна за добар сон

Дали сакате конечно да спиете длабоко и беспрекорно? Во зима ја зголемувате температурата на парното, а во топлите месеци се обидувате да ја изладите...

МЕТЕО: За викендот северен ветер и пад на температурите

Во текот на ноќта од север се очекува да навлезе влажна постудена воздушна маса со посилен северен ветер во Македонија што ќе ги спушти дневните...

Просечната температура на Арктикот можно е прв пат да биде над...

На арктичкиот архипелаг Свалбард оваа година измерена е екстремна температура, поради која на крајот на оваа година просечната температура би можела да биде над...

Популарно