17 C
Скопје
понеделник, јуни 25, 2018
Tags тело

Ознака: тело

НЕМА ДА ВИ ПАДНЕ НА ПАМЕТ: Овој дел од телото најмногу...

Кога момците и девојките се запознаваат, во првите 10 секунди, момчето во поголемиот дел од времето гледа во нејзините усни. Меѓутоа, ако постои уште...

Убавото време е на повидок: Возењето велосипед со себе носи фантастични...

Размислувате за тоа во распоредот на активности да го вклучите и вашиот велосипед? Не се двоумете и донесете позитивна одлука бидејќи благодарение на тоа,...

Пет знаци кои укажуваат дека во телото имате отрови

Отровите се насобираат во вашето тело бидејќи сте живи и тоа е неизбежно. Меѓутоа, некои дополнителни активности кај некои луѓе предизвикуваат отровите да се...

Намирници за енергија: Еве што е најдобро да консумирате после тренинг

Независно од интензитетот и времетраењето на тренингот, храната која се консумира по вежбањето е исклучително важна, бидејќи на телото му се потребни хранливи состојки...

Што се случува со телото кога седите повеќе од 3 часа...

Живееме во време што бара од повеќето од нас да седиме на стол 8 или повеќе часови на ден, што може да биде навистина...

Фитнес експерти- како изгледа совршеното женското тело во различни земји!

Компанијата Fitrated за фитнес опрема во САД, спроведоа големо истражување во различни региони и земји и врз основа на собраните информации направија модел на идеалното...

Што се случува со вашето тело по 15-минутна прошетка

Многумина од нас сметаат дека единственото решение за да се биде во топ форма е фитнесот. Но сепак постои и полесен начин. Овој начин...

Како да добиете „плочки“ на стомакот за најбрзо време? :)

Во животот секој маж доаѓа до моментот кога „онаа“ негова „работа“ престанува да биде видлива од стомакот, и тој си ги сака неговите „плочки“...

5 мириси на телото кои не треба да ги игнорирате

Мирисот на вашето тело зборува за вашата здравствена состојба. И не зборуваме кога ќе пропуштите да се истуширате туку кога сте чисти но сепак...

Знаете ли што му се случува на вашето тело ако не...

Можеби мислите дека можете да функционирате со неколку часа спиење, но реалноста, а и научниците, тврдат поинаку. Според нив, неколкуте часа сон се недоволни...

Популарно