9 C
Скопје
понеделник, ноември 18, 2019
Tags Тања Каракамишева

Ознака: Тања Каракамишева

Анализа на Тања Каракамишева: ИЗБОРНО ШИБИЦАРЕЊЕ

Зошто токму сега и зошто токму од Лиле и на неа сличните доаѓаат изборни предлози за менување на изборните правила? Зошто Лиле и сличните имаат...

Каракамишева: Од држава со сите нишани, за три години добивме пучирана...

Професорката по уставно право и членка на Венецијанска комисија, Тања Каракамишева, преку својот Твитер профил реагира на изјавата на претседателот Стево Пендаровски не се согласува...

Колумна на Тања Каракамишева: Вистината за евро-атлантската интеграција на Македонија, онаа...

Концептот што Меркел го промовираше далечната 2006 година за привилегирано партнерство на земјите од Западен Балкан со ЕУ добива видлива прецизност и конкретност во...

Каракамишева до Заев за „проширувањето во Рим“: Доста веќе го мафташ...

Откако вчера премиерот Зоран Заев во интервју за „360 степени“ најави дека на покана на италијанскиот премиер ќе го посети Рим на 19 ноември,...

Каракамишева: Драги сограѓани Албанци, политичарите Албанци треба да престанат да ве...

Драги сограѓани Албанци, кога ќе разберете дека човековите права се, пред се, ЛИЧНИ ПРАВА, а дури потоа колективни, малцински, како сакате наречете ги, тогаш...

Каракамишева: Откако се сместија во удобните фотељи, ниту држава, ниту луѓе...

Кога пред неколку години објавив колумна во „Дневник“ за иселувањето на мои блиски луѓе, а не генерално за сите иселени лица, пропагандата на СДС...

Каракамишева: Одлична лекција за Вилма – Како од “институција” се станува...

Како од "институција" се станува крпа за бришење под? Се сеќавате на изјавата на Катица дадена пред 3 години дека "не ги признава институциите на...

Тања Каракамишева: ВЕТИНГ ЗА ЦЕЛА ВЛАДА ПОД ИТНО

Да добиете ваков извештај и да сметате дека е позитивен или дека во земјата има напредок е навистина надвор од умот! ВЕТИНГ ЗА ЦЕЛА ВЛАДА...

Каракамишева: Желбата да го казнат Груевски ги доведе до состојба да...

Желбата да го казнат Никола Груевски ги доведе до состојба да ја уништат државата. Во психологијата познат како феномен на самодеструкција. Лидер на партија што е...

Каракамишева: Народот порача „Никогаш Северна, секогаш Македонија“, а Вардарци ставија крај...

„На денот на Св.Константин и Елена НАРОДОТ ПОРАЧА: НИКОГАШ СЕВЕРНА, САМО МАКЕДОНИЈА! Како што Константин го прекина тривековниот прогон на христијаните во Римската империја и започна...

Популарно