8.4 C
Скопје
вторник, ноември 12, 2019
Tags Талат Џафери

Ознака: Талат Џафери

Андов контра Заев и Џафери: Изборите не мора да се одложат...

Зоран Заев и Талат Џафери за да го променат датумот за одржување на изборите почнаа да ја збунуваат јавноста со пораки дека поради НАТО...

Џафери се налутил и си заминал: На приемот во турската амбасада,...

По повод Денот на Републиката на Турција, Амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара одржа прием во хотелот Александар Палас во Скопје. На приемот присуствувале...

Џафери смета дека партиите немаат интерес и затоа велат дека нема...

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека кај партиите нема интерес за промена на изборниот модел и затоа велат дека нема време да се...

Џафери: Овој празник нека не потсети на битките за градење силна...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. Ви посакувам денешниот ден да го...

Ибраимовски до Џафери: Дали Собранието нема 300 евра за авионска карта,...

Пратеникот од владејачкото мнозинство Самка Ибраимовски, во отворено писмо до јавноста кое го објавуваме интегрално, се обраќа до собранискиот спикер Талат Џафери и до...

Џафери: Пратениците поинаку се однесуваат на говорница кога се вклучени камери

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека пратениците се однесуваат различно кога се присутни медиумите и се вклучени камерите, а поинаку кога нема медиуми. Мојата...

Мицевски: Апелирам Заев и Џафери сериозно да ги сфаќаат седниците за...

Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница во Собранието за пратенички прашања рече дека денешната седница за пратенички прашања е...

Џафери до Села: Не си играјте со моето трпение, еднаш овде...

Пратеникот и лидер на Алијанса за Албанците Зијадин Села денеска обвини дека сме држава-убиец и апелираше кај премиерот Зоран Заев да направи реформи во...

Власта цензурира: Џафери ги исклучи микрофоните кога Ѓорчев зборуваше за Курто...

Талат Џафери по кој знае кој пат повторно ги цензурира пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и им го одзема правото на збор во Собранието. На денешната собраниска...

Џафери во среда ја закажа собраниската седница за избор на новите...

Собранискиот спикер Талат Џафери ја закажа парламентарната седница за предлозите на премиерот Зоран Заев за нови министри во среда во 11 часот, соопштија од...

Популарно