0.8 C
Скопје
понеделник, јануари 20, 2020
Tags Талат Џафери

Ознака: Талат Џафери

Џафери: Техничката влада може да ја избереме и на 3 јануари

Ако оди се како што е договорено и се одржат предвремени парламентарни избори на 12 април, Парламентот ќе се распушти на 12 февруари, а...

Кирацовски удри по Талат Џафери: Постапуваш недемократски!

Не знам кои се побудите за вaквата одлука на претседателот на Собранието, господинот Талат Џафери да спречи Јавна расправа за толку битно прашање (измените...

Џафери го испрати барањето на ВМРО-ДПМНЕ за ратификација на Протоколот за...

Претседателот на Собранието Талат Џафери, го испрати барањето на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за предвремено ратификување на Протоколот за НАТО во македонскиот парламент.Од Кабинетот...

Андов контра Заев и Џафери: Изборите не мора да се одложат...

Зоран Заев и Талат Џафери за да го променат датумот за одржување на изборите почнаа да ја збунуваат јавноста со пораки дека поради НАТО...

Џафери се налутил и си заминал: На приемот во турската амбасада,...

По повод Денот на Републиката на Турција, Амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара одржа прием во хотелот Александар Палас во Скопје. На приемот присуствувале...

Џафери смета дека партиите немаат интерес и затоа велат дека нема...

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека кај партиите нема интерес за промена на изборниот модел и затоа велат дека нема време да се...

Џафери: Овој празник нека не потсети на битките за градење силна...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. Ви посакувам денешниот ден да го...

Ибраимовски до Џафери: Дали Собранието нема 300 евра за авионска карта,...

Пратеникот од владејачкото мнозинство Самка Ибраимовски, во отворено писмо до јавноста кое го објавуваме интегрално, се обраќа до собранискиот спикер Талат Џафери и до...

Џафери: Пратениците поинаку се однесуваат на говорница кога се вклучени камери

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека пратениците се однесуваат различно кога се присутни медиумите и се вклучени камерите, а поинаку кога нема медиуми. Мојата...

Мицевски: Апелирам Заев и Џафери сериозно да ги сфаќаат седниците за...

Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница во Собранието за пратенички прашања рече дека денешната седница за пратенички прашања е...

Популарно