-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags Тајланд

Ознака: Тајланд

Што ќе се случи со пештерата Там Луанг?

Пештерата Там Луанг во која 12 деца и нивниот тренер 18 дена беа заробени ќе добие потполно нова намена. Комплексната пештера, која се наоѓа на...

ВО ЖИВО: Извлекување на децата заробени во пештерата во Тајланд

Тајландската Влада објави графички приказ кој детално опишува како секое од децата заглавени во пештерата ќе биде спасено. Двајца нуркачи ќе следат секое од децата,...

Тајланд – најпосакуваната дестинација во Азија

Тајланд е единствена земја која ги комбинира природните предели што го одземаат здивот, извонредните храмови, добро познатата гостопримливост, одличната кујна и остатоците од прекрасните древни...

Овој остров крие мрачни тајни: Може да биде вистински рај за...

Станува збор за мал остров со површина од 20 километри квадратни и 1.300 граѓани. Познат е по нуркањето и прекрасната природа, но позади тоа...

СКАНДАЛ: Кралот фотографиран со љубовницата прво се закани дека ќе го...

Властите во Тајланд побарале од социјалната мрежа Фејсбук да ја отстрани снимката од нивниот крал од германскиот шопинг центар. Маха Џаџиралонкорн фотографиран е минатата година...


Популарно