27 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Таблички

Ознака: Таблички

„МК“ замина во историја, од денеска почнува издавањето на регистарски таблички...

Од денеска почнува издавањето на новите регистарски таблички за возилата со ознаката „NMK“. Замената на старите регистарски таблички со новите ќе се врши постепено...

(ВИДЕО) Заев открива што значат таблиците ПП

На синоќешниот митинг на владеачката СДСМ во Прилеп, премиерот Зоран Заев даде објаснување што значат табличките ПП. Тој откри дека прилепчани знаат кој ќе победи...

Граѓаните сами ќе си плаќаат за новите регистарски таблички со ознаката...

Почнува примената на Република Северна Македонија во сите институции. За најмногу четири месеци Министерството за внатрешни работи треба да почне да издава нови регистарски...

Популарно