24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags Табла

Ознака: Табла

Јовановски: Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и...

Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и на еврејски јаик, за век и веков – напиша на својот Фејсбук профил актерот...

ВИДЕО: Жерновски контра Спасовски и Димитров: Мизрахи немала обврска да ја...

Заменикот-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски тврди дека министерката за Труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, немала обврска да ја менува таблата со Република...

СДСМ: Лага е дека немало нова табла како што лаже Мизрахи

Послушничката на Христијан Мицкоски и кадарот на Груевски, Рашела Мизрахи не само што го крши Уставот и го загрозува членството во НАТО и ЕУ...

Заев ги налути прилепчани: Избришаа од таблата дека Александар е дел...

Само што беше поставена таблата на споменикот на Александар во Прилеп, од нејзе е избришан зборот „хеленската“. Инаку, таблата во Прилеп е само на македонски...

Коѕијас: Ознаката на споменикот на Александар дека е грчки херој е...

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, го поздрави поставувањето табли на спомениците на Александар Македонски, Филип Втори и Олимпија во Скопје. „Ознака...

„Добредојде“ и на албански на дигиталната табла пред Скопје

Град Скопје ја коригира дигиталната табла на влезот на главниот град каде пишува „Добредојде“ само на англиски и на македонски, но не и на...

Бошњаковски: „Воинот на коњ“ во центарот на Скопје ќе се преименува,...

Потпаролот на Владата Миле Бошњаковски денеска одговарајќи на новинарско прашање кои споменици ќе бидат преименувани и означени како споменици од античка Грција тој рече...

Популарно