18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Светско првенство

Ознака: Светско првенство

Драма на СП: Страотен пад на скијачот од Монако, врескал од...

Канаѓанецот Ерик Гај е новиот светски првак во супервелеслалом на Светското првенство (СП) кое се одржува во Сент Мориц, но трката ја одбележа страотниот пад...

Втора победа на македонските ракометари, совладана е и Ангола

Македонската репрезентација ја постигна и втората победа на ракометниот мундијал во Франција. Вечерва беше совладана селекцијата на Ангола со 31:22 (14:9). На почетокот од дуелот...

ФИФА потврди: На Мундијалот во 2026 ќе учествуваат 48 репрезентации

Она што го имаше како идеја новиот претседател на Светската фудбалска федерација Џани Инфантино, денеска го потврди и самата Федерација ФИФА. Тоа значи дека неговата...

СО СРЦЕ ЗА МАКЕДОНИЈА: Младите ракометари ја „згазија“ Турција со +20...

Македонија ќе биде дел од Светското Првенство за младинцки што следното лето ќе се игра во Алжир, откако нашиот млади ракометари славеа убедливо во...

Одредени термините за СП во ракомет: Почнуваме со Тунис во 16.45...

Светската Ракометна Федерација ИХФ денеска и официјално ги објави термините на одигрување на натпреварите на претстојното Светско Првенство што во јануари ќе се одржи...

Популарно