14 C
Скопје
среда, јуни 3, 2020
Tags Светско првенство

Ознака: Светско првенство

ЕХФ го објави распоредот за Светското првенство: Отвораме против Јапонија! (ФОТО)

Ракометната репрезентација на Македонија наредната година ќе настапува на Мундијалот во Германија и Данска, а денес ЕХФ го објави распоредот за натпреварот. Македонија на ова...

Ќе бидете изненадени: Ова е идеалниот тим на Мундијалот!

ФИФА денес го избра идеалниот тим на Мундијалот кој штотуку заврши и предизвика големи полемики. На голот е капитенот на светските шампиони, Уго Лорис кој бранеше одлично,...

Кражба на златото на церемонијата: Госпоѓа му се насмевна на Путин,...

21. Светско фудбалско првенство во Русија помина зачудувачки, без инциденти, но до последниот момент, церемонијата за доделување на медалите. Совршено злосторство, но за влакно. Една...

По петти пат во историјата на Мундијалите, најдобрите четири екипи доаѓаат...

Светското првенство во Русија е петти Мундијал во историјата каде првите четири екипи во конечниот пласман ќе бидат од Европа. Како што е познато, по...

(ВИДЕО) Твитер „експлодираше“, тежок сеир на сметка на Нејмар!

Како и често пати на претходните натпревари Нејмар направи драма и против Мексико во осминафиналето. Бразил го победи Мексико и обезбеди место во четвртфиналето, на...

Дали „Симпсонови“ во 1997 година го предвидоа победникот на Светското првенство...

Во популарната анимирана серија „Симпсонови“, уште во 1997 година, наводно е предвиден можниот исход од финалето на Светското фудбалско првенство кое оваа година се...

Роналдо изгуби, но покажа дека е голем и во поразот: Вакво...

Kристиано Роналдо не го преживеа Уругвај, па во осминафиналето мораше да го заврши својот настап на Мундијалот во осминафиналето. После Лионел Меси, денес Русија ја...

Традиција или класичен фудбал во 90 минути: Еве што се случува...

Интересен статистички податок. Репрезентацијата на Аргентина денес го игра осминафиналниот меч во рамки на Мундијалот во Русија, а противници на „Гаучосите“ ќе бидат Французите. Аргентина...

Аргентиците се спремаат за пенали

Аргентинската репрезентација во групната фаза прикажа игра под очекувањата, но сепак успеа да се пласира во осминафиналето каде за противник ќе ја има селекцијата...

Фото: Комплетирани осминафиналните двојки на Мундијалот!

Започнува елиминационата фаза на Мундијалот во Русија! Во Сочи на 30 мај играат Уругвај и Португалија, а во Казан, Франција и Аргентина истиот ден. Бразил...

Популарно