18 C
Скопје
недела, август 9, 2020
Tags Светска Банка

Ознака: Светска Банка

Ќерката на Трамп меѓу кандидатите за нов шеф на Светска банка

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп , Иванка е кандидат за претседател на Светска банка. Според информациите на ,,Фајненшал Тајмс”, таа би дошла на раководното...

Светска банка за Македонија под водство на Заев: Тотално фијаско во...

Со резултат од 0,79 Словенија се рангира на 13-то место на глобално ниво во најновиот индекс за човечки капитал, што е највисок резултат за...

Владата ја испрати ќерката на Таки Фити како претставник на Македонија...

Како претставник на Македонија во Светска банка Владата ја испратила Нина Фити, ќерка на академик Таки Фити, кој го поддржа Договорот со Грција, изјавија...

Светска банка: Долгот на Македонија годинава ќе достигне 50 проценти

Светска банка очекува дека јавниот долг во Република Македонија годинава ќе достигне до 50 проценти, беше соопштено денеска од Канцеларијата на оваа меѓународна финансиска...

Светска Банка: Македонија ќе има најнизок раст во регионот

Светска банка ја намали проекцијата за раст на економијата од 2.8% колку што проектираше на пролет на 1 и пол процент во најновиот извештај....

Популарно