17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Сведок

Ознака: Сведок

Шоферот на Јовановски: Додека Кичеец беше во домот на Боки, јас...

Стојан Арсовски, кој бил возач на Бојан Јовановски, во сведочењето на денешното рочиште за „Рекет“ објасни дека најпрво бил негов шофер, а потоа го...

Оливер Спасовски повикан како сведок на Рускоска

Техничкиот премиер Оливер Спасовски е повикан како прв сведок на Обвинителството за случувањата од 27 април. Спасовски е предлог на обвинителката Вилма Рускоска. Заедно со него...

Димишков: Камчеви сакаа да ме ангажираат за мојата сестра да биде...

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше адвокатот Васил Димишков како сведок на одбраната на Бојан Јовановски. Неговиот адвокат Сашо Дуковски го запраша сведокот дали...

Сведок за „Ласкарци“: Мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот...

Пред да излета од патот автобусот нагло заврте кон лево и мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот видов дека нема автомобил на...

Заев ќе сведочи за случајот „Монструм“

Премиерот Зоран Заев ќе биде повикан да сведочи за случајот „Монструм“, најави обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи на денешното рочиште. Ваквата најава следи откако еден...

Катица Јанева засега има статус на сведок, истрагата ќе покаже дали...

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ за истрагата Рекет во својство на сведок. Информацијата за Сител ја потврдиле од Обвинителството за гонење на...

Сведок: Чекајте апсење на Катица Јанева

Новинарот Саше Димовски, кој со години пишува за аномалиите во судството, на порталот „Сведок“ објави коментар „Кичевски, какви цигари пушиш, да ти испратам во...

На возачот му се блокираше воланот, му помагав да го исправи...

Воланот на автобусот се блокирал, а некој од патниците се обидувал да му помогне да го задржи правецот, дознава 24 Инфо од местото на...

Сведокот Георгиев: Немаше организирани групи од другите градови за доаѓање во...

Денеска во Кривичниот суд во Скопје на рочиштето за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија исказ дадоа Ѓорѓи Симоновски и Трајче...

Сведок на СЈО: Проектот за „Космос“ содржел три подземни нивоа, но...

Во Кривичниот суд денеска се одржа главна јавна расправа за предметот „Космос“, на која се испрашуваа сведоци – предложени од страна на СЈО. Петте сведока...

Популарно